Sprzedano zaledwie 3,4 mln egzemplarzy tabletów z Androidem Honeycomb? - Tabletowo.pl

Sprzedano zaledwie 3,4 mln egzemplarzy tabletów z Androidem Honeycomb?

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Sprzedano zaledwie 3,4 mln egzemplarzy tabletów z Androidem Honeycomb? Ciekawostki Nowości

Apple iPad może nie być urządzeniem idealnym, lecz mimo to niepodzielnie rządzi rynkiem tabletów internetowych. Do tej pory nie znalazł się producent, który mógłby zagrozić jego żelaznej pozycji i zrzucić z tronu króla. Wielu próbowało, wśród ochotników znaleźli się giganci świata elektroniki użytkowej: Samsung, LG, Motorola, HTC, Sony, Huawei, lecz wszyscy ponieśli porażkę.

Google i producenci tabletów internetowych ogłoszą wyniki sprzedaży swoich urządzeń już niebawem, ale w tej chwili, posiłkując się statystykami, analizami, ankietami i odrobiną matematyki, możemy powiedzieć, że nie będą one zadowalające. Szacuje się, że na całym świecie zakupiono jedynie 3,4m egzemplarzy tabletów z systemem Android Honeycomb.

Rezultat ten wygląda bardzo smutno w porównaniu do wyników sprzedaży tabletu Apple iPad, którego 15m sztuk pierwszej generacji rozeszło się w zaledwie rok.

Warto dodać, że statystyki, na których oparto prognozę, nie obejmowały modeli niemających dostępu do sklepu Android Market i oficjalnie zatwierdzonych przez Google. Gdyby dodać do tego tablety z systemami Android 2.2 Froyo lub 2.3 Gingerbread, wyniki sprzedaży wyglądałyby zdecydowanie lepiej. Dobrym przykładem jest ostatnio zaprezentowany tablet Amazon Kindle Fire, wobec którego szacuje się zainteresowanie rzędu 5 milionów sprzedanych egzemplarzy w ostatnim kwartale bieżącego roku.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona