#SpotifyWrapped wjechało na fejsbuki i tłitery. Nagle wszyscy znają się na muzyce

To dla niektórych najbardziej irytujący czas w roku. Wielu ni stąd, ni zowąd odkrywają w sobie potrzebę podzielenia się z innymi swoim muzycznym podsumowaniem roku i dekady, którą dla użytkowników Spotify serwis przygotowuje wczesną zimą. A co tam, wrzućcie także swoje!

Reklama

Jeśli nie wiesz, czym jest Spotify Wrapped, to można nazwać je spersonalizowanym podsumowaniem tego, w jaki sposób korzystaliśmy ze Spotify w ostatnim roku. Brzmi jak coś ciekawego? Jeśli tak, to klikasz >tutaj< i przenosisz się na specjalną stronę, gdzie po zalogowaniu, otrzymasz swój osobisty zestaw statystyk. Co w nich się znajdzie?

Na przykład to, jakich artystów najczęściej wybierałeś (ty lub mechanizm shuffle w aplikacji).

Reklama

Inne fakty dotyczą gatunków muzycznych, które są Ci szczególnie bliskie oraz tego, ile czasu w sumie poświęciłeś na słuchanie muzyki w serwisie.

To, jak przedstawiają się zestawienia najpopularniejszych utworów oraz albumów w Polsce i na świecie, przeczytacie tutaj.

Spotify Wrapped: Dekada

To, co wyróżnia tegoroczną edycję Spotify Wrapped jest fakt, że serwis dorzuca do podsumowania wszystkie lata, jakie spędziliśmy w usłudze. Obejmuje więc naprawdę sporo muzycznego dobra, które udało nam się zgromadzić, jeśli jesteśmy w Spotify dłużej. Na przykład całkiem fajne jest porównanie, ile muzyki słuchaliśmy w poszczególnych latach.

Niech Was nie zmyli mniejsza ilość minut w roku 2019 – długo korzystałem z Tidala ;)

Zestawienie wskazuje najczęściej odtwarzane utwory i ulubionych artystów, i jak zmieniało się to na przestrzeni lat oraz wskazuje naszego personalnego artystę dekady.

Oczywiście to, jak wygląda nasze muzyczne podsumowanie, zależy od tego, co w naszych słuchawkach lub głośnikach gości najczęściej. Jeśli więc dla zagłuszenia odgłosów szumu w pracy często w tle leci sobie jakiś ambient, którego twórców nawet nie kojarzymy, to Spotify i tak przedstawi nam ich twórczość jako najważniejszą dla nas, bo odpalamy podobne listy odtwarzania każdego dnia.

Jak to wygląda u Was? Dajcie znać, czy Spotify celnie określiło Wasz muzyczny gust.

Spotify podsumowuje 2019 rok w Polsce. „Ona By Tak Chciała” oczywiście na podium

źródło: Spotify, własne

Reklama