W skrócie: Spotify zastąpi odtwarzacz plików mp3. Xiaomi udostępniło kod źródłowy do Xiaomi Mi A2

Autorzy Spotify ciągle ciężko pracują nad tym, aby wygoda użytkowania z ich usługi była jak najlepsza. Jak się okazuje, deweloperzy aktualnie testują funkcję, dzięki której użytkownik będzie mógł dodać lokalne pliki muzyczne do kolejki odtwarzania w serwisie. Oprócz tego, Xiaomi długo nie czekało i już udostępniło kod źródłowy Androida Pie dla modelu Mi A2.

Nowości w Spotify

W ostatnim czasie deweloperzy testowali kilka nowości dotyczących mobilnej wersji Spotify. Jedną z nich jest funkcja znana nam z desktopowej wersji programu, a dokładnie import plików muzycznych z urządzenia do Spotify. Dzięki temu aplikacja stanie się również odtwarzaczem mp3. Bardzo mnie to cieszy, bowiem mam na smartfonie kilka piosenek, których próżno szukać w ofercie Spotify.

Reklama

Spotify testuje również nieco odświeżony interfejs aplikacji. Program ma pozwalać na oglądanie playlist, utworów czy albumów za pomocą prostych przesunięć z jednego boku na drugi. W testowej wersji programu znalazł się również przycisk „Zapisz na później”, który pozwala na zapisanie wybranego przez nas podcastu, aby móc przesłuchać go później.

Xiaomi udostępnia kod źródłowy Androida Pie na Mi A2

Kilka miesięcy temu, po premierze modelu Mi A1, Xiaomi bardzo długo zwlekało z udostępnieniem kodu źródłowego tego modelu. Spowodowało to dosyć spore niezadowolenie wśród niezależnych deweloperów. Po prezentacji Mi A2 i Mi A2 Lite firma już tak nie zwlekała i source code został udostępniony około miesiąc po premierze sprzętu.

Od kilku(nastu) dni Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite otrzymują aktualizację do Androida Pie. Firma ponownie postanowiła nie czekać z tym zbyt długo i już udostępniła kod źródłowy do modelu Mi A2. Deweloperom daje to bardzo wiele możliwości i sporo ułatwia, a użytkownicy będą mogli cieszyć się znacznie lepiej dopracowanymi Custom ROM-ami i innymi modyfikacjami.

Źródło: @WongMjane przez Phone Arena, XDA-Developers