Najpopularniejsze utwory na Spotify w 2017 roku. Despacito szczęśliwie nie na pierwszym miejscu - Tabletowo.pl

Najpopularniejsze utwory na Spotify w 2017 roku. Despacito szczęśliwie nie na pierwszym miejscu

Spotify nie poczekało do końca miesiąca i już teraz opublikowało muzyczne podsumowanie roku 2017. Zarówno w Polsce, jak i na świecie najpopularniejszym wykonawcą w serwisie został Ed Sheeran. Kolejne miejsca na podium zajmują hity innych twórców.

Najczęściej słuchanym albumem tego roku został Divide, autorstwa Eda Sheerana – odtworzono go 3,1 miliarda razy. Hit z tego zestawu utworów, Shape of You, zdobył tytuł najczęściej odtwarzanego utworu w historii serwisu i obecnie nabił ponad 1,4 mld odtworzeń. W ten sposób najpopularniejszym wykonawcą w Spotify został właśnie Ed Sheeran.

Wzrosła też bardzo popularność muzyki latynoskiej (aż o 110% w porównaniu z poprzednim rokiem) oraz hip hopu (o 74%). Zresztą świadczą o tym następne pozycje na liście najpopularniejszych utworów na świecie: są to dwie wersje piosenki Despacito, autorstwa Daddy Yankee oraz Luisa Fonsi.

Najpopularniejszymi zespołami zostały Coldplay, Imagine Dragons i Maroon 5.

Tabletowo.pl Najpopularniejsze utwory na Spotify w 2017 roku. Despacito szczęśliwie nie na pierwszym miejscu Kultura Raporty/Statystyki

Polskie Spotify ma nie mniej interesujące statystyki. U nas też króluje Ed Sheeran, jednak następnymi najchętniej słuchanymi kawałkami były te od Taco Hemingwaya oraz Quebonafide. Poniżej macie pełne zestawienie dotyczące polskich użytkowników Spotify.

Najpopularniejsi artyści:
1. Ed Sheeran
2. Taco Hemingway
3. Quebonafide
4. Imagine Dragons
5. The Weeknd

TOP 5 albumów w Spotify w Polsce:
1. Divide – Ed Sheeran
2. Starboy – The Weeknd
3. Szprycer – Taco Hemingway
4. Illuminate – Shawn Mendes
5. Marmur – Taco Hemingway

TOP 5 utworów w Spotify w Polsce:
1. Shape of You – Ed Sheeran
2. Believer – Imagine Dragons
3. Something Just Like This – The Chainsmokers
4. Thunder – Imagine Dragons
5. It Ain’t Me – Kygo feat. Selena Gomez

Na stronie 2017wrapped.com możecie sprawdzić swoją własną listę najczęściej słuchanych utworów i artystów. To ciekawe, zaobserwować czy, i jak bardzo nasz osobisty gust różni się od wyżej przytoczonych statystyk.

źródło: materiały prasowe

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona