Spotify testuje „tryb bezpieczny”, który może przydać się podczas prowadzenia samochodu

Spotify to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych i nie dziwi mnie to, że jego autorzy ciągle przygotowują nowe funkcje i ułatwienia dla swoich użytkowników. Tym razem deweloperzy pracują nad trybem bezpiecznym, który może okazać się bardzo pomocny podczas prowadzenia auta.

Tak jak wspomniałem, Spotify to jedna z najpopularniejszych usług tego typu. Sam korzystam z niej już od jakichś 6 lat, przy czym od mniej więcej czterech regularnie wykupuję konto premium. Szczerze przyznam, że nie wyobrażam sobie żadnego dnia bez uruchomienia mojej ulubionej muzyki w tym serwisie.

Reklama

Spotify aktualnie pracuje nad trybem bezpiecznym, który uruchamiałby się wtedy, kiedy muzyka słuchana jest przez sprzęt pracujący za pośrednictwem Bluetooth. Czym się to objawia? Zmienia się interfejs całego odtwarzacza. Jedyne co widzimy na ekranie, to nazwa utworu oraz wielkie przyciski play/pause, następny utwór, poprzedni utwór, a także dodaj do ulubionych czy funkcja uruchamiająca odtwarzanie losowe. Brakuje między innymi okładki albumu – zresztą, rzućcie okiem na poniższy zrzut ekranu.

Taki tryb może okazać się bardzo przydatny podczas prowadzenia samochodu, kiedy nie możemy skupić się na ekranie smartfona, a chcemy szybko zmienić piosenkę. Wtedy obecność tak dużych przycisków z pewnością ułatwi trafienie w jeden z nich. Niestety, z tego co nam wiadomo, to tryb ten ma uruchamiać się zawsze wtedy, kiedy do telefonu podłączony jest jakiś sprzęt audio Bluetooth, a jeśli są to na przykład bezprzewodowe słuchawki, to tryb bezpieczny może być… w zasadzie bezużyteczny.

Jak na razie, tryb bezpieczny testowany jest tylko przez 3% klientów Spotify, wyłącznie na urządzeniach z iOS. Co ciekawe, jeden z użytkowników serwisu tryb ten uświadczył na Samsungu Galaxy S7. Warto zaznaczyć, że testerzy nie mogą wyłączyć nowej opcji w ustawieniach, co może być nieco irytujące. Nie pozostaje nic innego jak liczyć na to, że opisywana funkcja trafi do wszystkich, a przy tym będzie mogła być wyzwalana w momencie wybranym przez użytkownika, a nie deweloperów.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

https://www.tabletowo.pl/2018/07/01/spotify-lite-czyli-jak-nie-odchudzac-aplikacji-do-odtwarzania-muzyki/

Źródło: XDA-Developers