Spotify
(fot. Tabletowo.pl)

Pakiet rodzinny w Spotify może zdrożeć

O ile dokładnie i kiedy? Dowiemy się tego już wkrótce!

Serwisy ze strumieniowaniem muzyki to według mnie jeden z najważniejszych wynalazków, jeśli chodzi o urządzenia mobilne w XXI wieku. Nie wyobrażam sobie, by dziś znów zacząć pobierać z sieci/zgrywać z płyt pliki MP3 na swój smartfon, że o innym sposobie na wygodne słuchanie podcastów nie wspomnę. Oprócz samego komfortu w użytkowaniu takich serwisów, jak Spotify, Tidal czy Apple Music, pamiętać należy również o tym, że streaming muzyki praktycznie zabił piractwo — za to również ogromny plus. Jednak, co oczywiste, za wersje Premium większości tych usług trzeba płacić — i to coraz więcej.

Jak donosi serwis Telepolis.pl, do użytkowników w naszym kraju, którzy korzystają ze Spotify Premium, wysyłane zostały ankiety w sprawie podwyżek cen abonamentowych wariantu Rodzina. Platforma pyta w nich, czy podwyżka powinna wynosić dwa, czy cztery złote (odpowiednio do: 31,99 zł i 33,99 zł). Wydaje mi się, że zarówno ja, jak i Wy dobrze znamy odpowiedź, która opcja wygra w tym głosowaniu ;)

Reklama

Zostawiając jednak żarty na bok, to pytanie to wcale nie jest takie bezsensowne – nawet tak mała podwyżka może skutkować odejściem dużej części klientów do konkurencyjnych usług streamingowych, więc dobrze, że Spotify chcę poznać opinię użytkowników. Takie Apple Music czy Tidal za bliźniaczy do Spotify abonament „Rodzina” liczą sobie niecałe 30 zł — zawsze jest to kilka złotych mniej, niezależnie od tego, jak duża podwyżka zostanie zastosowana u Spotify. Na razie nie wiadomo jeszcze, która opcja zwiększenia opłaty wejdzie w życie i kiedy.

Obecna cena pakietu Premium Rodzina w Spotify to 29,99 zł miesięcznie dla maksymalnie 6 kont. Pozostałe opcje abonamentowe wraz z porównaniem możecie zobaczyć poniżej:

Spotify Premium
Spotify Premium – dostępne plany (źródło: Spotify)

Sam korzystam z wariantu rodzinnego na Spotify, jednak ja żadnej ankiety w sprawie podwyżek nie dostałem — najpewniej te wysyłane są tylko do wybranej części użytkowników.

Spotify z nowościami dla miłośników słuchania podcastów

Na koniec szybkie pytanie do Was: z którego serwisu streamingowego korzystacie i w jakim wariancie?

Źródło: Telepolis