Spotify nie tylko dla PlayStation. Aplikacja trafi w końcu na konsole Xbox One | Tabletowo.pl

Spotify nie tylko dla PlayStation. Aplikacja trafi w końcu na konsole Xbox One

Dołącz do dyskusji 0

W czerwcu Spotify dostarczyło swoją aplikację do Sklepu Windows. Teraz firma robi kolejny, długo wyczekiwany krok naprzód – wreszcie zacznie współpracować z konsolą Xbox One.

Aplikacja, która trafiła do Sklepu Windowsa jest właściwie tą samą, którą można pobrać ze strony Spotify. Została przekształcona z istniejącej, za pomocą narzędzia Microsoft Desktop Bridge. Oznacza to, że nie budowano ją na platformie uniwersalnych aplikacji Windowsa (UWP), więc nie da się jej uruchomić na innych urządzeniach z Windowsem 10 Mobile, HoloLens czy Xboxie One. Wydaje się jednak, że Spotify zamierza wydać taką uniwersalną apkę w najbliższej przyszłości.

Wcześniej w tym tygodniu na Redditcie pojawiły się zdjęcia Larry’ego Hrybaja (znanego też jako Major Nelson), który korzystał z aplikacji „Spotify Music – dla Xbox”. Zrzuty ekranu były początkowo traktowane jako fotomontaż, ale najwyraźniej były autentyczne. Powołując się na bliżej nieokreślone źródła, The Verge potwierdziło, że aplikacja Spotify rzeczywiście zmierza na konsole Xbox One i obecnie jest testowana wewnętrznie.

Dwa i pół roku temu Spotify rozpoczęło współpracę z PlayStation. Konsola ta przez długi czas była więc jedyną, na której można było posłuchać utworów przy pomocy popularnego serwisu streamingowego. Wydaje się, że ta wyłączność dobiega powoli końca, choć nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa aplikacja zostanie wprowadzona na Xbox One.

źródło: The Verge przez Neowin

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona