Spotify na iOS zyskuje odświeżony interfejs. Na Androidzie też widać zmiany

Użytkowników Spotify na iOS czekała dziś miła niespodzianka. Interfejs aplikacji uległ odświeżeniu, co powinno pozytywnie wpłynąć na komfort użytkowania serwisu.

Reklama

Wygoda korzystania ze Spotify nie zawsze była ultra wysoka, co mogą pamiętać osoby używające aplikacji tego serwisu od samego początku jego istnienia. Z biegiem lat ulegała ona systematycznej poprawie, by obecnie prezentować wysoki poziom wykonania i działania. Teraz przechodzi ona kosmetyczne zmiany, zwłaszcza w wersji przeznaczonej na sprzęty z systemem iOS.

Spotify na iOS – co się zmienia?

Tak naprawdę drobiazgi, ale widoczne. Na przykład słuchanie muzyki w trybie losowym zyska nową zieloną ikonę Shuffle playW ten sposób ten domyślny dla wielu styl korzystania z aplikacji jest jeszcze bardziej podkreślony.

Reklama

Na środek ekranu trafiły także najważniejsze przyciski z poleceniami „Polub”, „Odtwórz” i „Pobierz”, które są dostępne dla użytkowników planu Premium. Pobieranie muzyki bez użycia Wi-Fi zyskałoo nową ikonę, z którą mogliśmy się już wcześniej zaznajomić, zwiedzając sekcję Podcasty. Spotify jest przekonane, że zwiększy to wygodę korzystania z apki.

 

W niemal wszystkich widokach aplikacji (poza widokiem Album) wyświetlane są okładki utworów. Obok polubionych kawałków pojawi się ikonka serca.

Kiedy zmiany na Androidzie?

Wydaje się, że aktualizacja Spotify na Androida już tuż-tuż, bo ja korzystam już od kilku godzin z odświeżonego wyglądu. Ekran główny zyskał nowe ułożenie kafelków, a w jego górnej części znajduje się powitanie, którego tekst zależny jest od pory, w jakiej słuchamy muzyki – na razie widziałem tylko Dzień dobry Dobry wieczór – ciekawe, czy coś innego pojawi się w nocy ;)

Podobnie jak w aplikacji na iOS, listy odtwarzania nie są tylko tekstowe – przy każdej piosence widać miniaturę albumu, z którego pochodzi. Zielonego przycisku Shuffle play, takiego jak w apce na iPhone’y, na razie brak.

Macie już nowy wygląd aplikacji?

 

źródło: Spotify, własne