Spotify Lite może okazać się przydatne - nie na smartfonie, a na smartwatchu z Wear OS 16

Spotify Lite może okazać się przydatne – nie na smartfonie, a na smartwatchu z Wear OS

Spotify Lite pojawiło się już jakiś czas temu. Niestety, odchudzona wersja aplikacji do obsługi popularnego serwisu streamingowego nie zachwyciła i nie spełniła zbyt dużych oczekiwań entuzjastów. Na szczęście program ten można wykorzystać nieco inaczej, na przykład instalując go na zegarku z Wear OS.

Android Wear 2.0 (a raczej Wear OS) miał sprawić, że smartwatche staną się bardziej niezależne od smartfonów. Niestety, tak się nie stało i korzystanie z wielu aplikacji nadal wymaga połączenia z telefonem. Taką usługą jest również Spotify, a jest to przecież jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie. Nie wszystko zostało jednak stracone, a to za sprawą magików z forum XDA.

Spotify Lite to odchudzona wersja aplikacji Spotify, która, niestety – przynajmniej jak na ten moment – nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Głównie przez to, że zabrano jej wiele podstawowych funkcji, a przede wszystkim możliwość odsłuchania wybranego przez nas utworu.

https://www.tabletowo.pl/2018/07/01/spotify-lite-czyli-jak-nie-odchudzac-aplikacji-do-odtwarzania-muzyki/

Dlaczego wspominam o Spotify Lite? Bowiem właśnie tę aplikację, pewnemu użytkownikowi forum XDA, udało się uruchomić na urządzeniu z Wear OS. To właśnie tak ograniczony program świetnie sprawdza się na smartwatchach. Mało tego, autor modyfikacji zmienił rozmiary całego interfejsu, zmniejszając wszystko niemalże o połowę, dzięki czemu program wygląda jakby został stworzony z myślą o małym ekranie zegarka. Dodatkowo użytkownik naprawił kilka problemów, które aplikacja miała już wcześniej.

Autor oczywiście nie zostawił nas bez niczego i udostępnił zmodyfikowaną wersję pliku instalacyjnego Spotify Lite w tym wątku na forum XDA. Wystarczy program ten zainstalować na smartwatchu z Wear OS i już możemy cieszyć się Spotify na zegarku, które nie wymaga połączenia z telefonem.

Źródło: Android Police, Forum XDA