Spotify zamierza wprowadzić lepszą jakość dźwięku w nowej usłudze – HiFi za dodatkową opłatą miesięczną | Tabletowo.pl

Spotify zamierza wprowadzić lepszą jakość dźwięku w nowej usłudze – HiFi za dodatkową opłatą miesięczną

Dołącz do dyskusji 0

Spotify jest jednym z głównych graczy na rynku strumieniowania muzyki od dobrych kilku lat. Ostatnio odczuwa coraz większą presję ze strony Apple Music oraz Tidala. Każda z usług ma jakąś kluczową zaletę. Tidal na przykład wyróżnia się standardem „HiFi”, który pozwala słuchać muzyki w jakości CD, za dodatkową opłatą. Wygląda na to, że Spotify zmierza do tego samego.

Spotify HiFi nie zostało jeszcze oficjalnie uruchomione, jednak „coś jest na rzeczy”. Niektórzy użytkownicy Spotify otrzymują zaproszenia do nowej usługi, która ma kosztować dodatkowo od 5 do 10 dolarów miesięcznie.

Zaproszenia przybierają różną formę – nie zawsze jest to ten sam schemat. Jedni spotkali się z wyskakującym powiadomieniem pop-up, które informuje o usłudze Spotify WiFi, połączonej z promocją na bezpłatny album i zniżką na kolejne – za 5 dolarów. Inni otrzymali informację o bezstratnym audio, ale za 10 dolarów. Możliwe, że Spotify szykuje więcej niż jedną nową usługę, albo po prostu bada rynek pod względem tego, ile luzie byliby w stanie wydać na lepszą jakość dźwięku. Jakkolwiek jest, ostateczne ceny poznamy na pewno, gdy Spotify HiFi już wystartuje.

Obecnie Spotify Premium oferuje przesłuchiwanie plików muzycznych o jakości 320 kbps, co dla większości jest wystarczające. Jednak niektórzy oczekiwaliby więcej. Jakość muzyki CD to dźwięk w 16 bitach i częstotliwości 44.1 kHz – wartości te znają na pamięć miłośnicy bezstratnego audio. Ruch w kierunku dźwiękowych koneserów może się Spotify opłacać. Rzucenie rękawicy Tidalowi to poważna decyzja, choć może zapewnić szwedzkiej firmie kolejnych użytkowników, nawet kosztem konkurencji.

Otrzymaliśmy komentarz od polskiego biura prasowego Spotify, dotyczący wyżej wymienionych przecieków:

„Nieustannie testujemy nowe produkty oraz oferty, jednak tym razem nie mamy żadnych newsów do ogłoszenia.”

Zatem, tak brzmi oficjalna wersja, a co będzie dalej – zobaczymy :)

źródło: TheVerge, PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona