PlayerUnknown’s Battlegrounds

Spora aktualizacja dla PUBG Mobile – warto pobrać

PUBG Mobile to jeden z tych tytułów, w które lubię sobie pograć – delikatnie mówiąc – dość często. Wydawca coraz częściej aktualizuje swój flagowy produkt, dodając pomniejsze nowości. Na szczęście raz na jakiś czas przychodzi też większa aktualizacja, która wprowadza konkretne, odczuwalne nowości. I tak też wygląda update do wersji 0.9.0.

Nowości na Halloween to nie tylko dedykowana skórka

Pierwszym, co rzuci się Wam w oczy, jest charakterystyczna dla krajów anglosaskich, sezonowa oprawa graficzna. Nie mogło zabraknąć dyni, która z pewnych praktycznych względów świetnie nadaje się do wycinania w niej jakichś strasznych min, będących nieodłącznym elementem tego święta. Znajdziecie nawet haloweenową loterię, gdzie można zgarnąć co ciekawsze przedmioty, jednak to wszystko to zwykła otoczka, bowiem wiele odczuwalnych dla graczy zmian znalazło się w zasobniku broni oraz na mapach.

Reklama

Dobra, teraz te ważniejsze z punktu widzenia graczy, nowości. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj naturalnie tryb nocny na mapie Erangel. Fajna sprawa i bardzo cieszy mnie, że Tencent Games skusiło się na zaimplementowanie tej funkcji. Tryb nocny losowo przełącza scenerię między dzienną a nocną. Nie zdziwcie się, jeśli będziecie musieli zagrać paręnaście razy, zanim wreszcie dotrzecie do tej nowości.

Na miłośników mapy Sanhok czeka nowy karabin – QBU DMR oraz nowa ciężarówka. Pozostając w klimatach pojazdów dostępnych w grze, wydawca dodał też kilka ulepszeń kątów widzenia z wnętrza pojazdu. Szczerze mówiąc, gdybym nie przeczytał tej zmiany w changelogu, w życiu bym nie powiedział, że coś tam zostało zaktualizowane. No, chyba że w trybie pierwszoosobowym, o ile są jeszcze jacyś sympatycy tego rozwiązania.

Pod maską schowano szereg zmian optymalizacyjnych, które mają pomagać w szybszym renderowaniu i przetwarzaniu grafik. Warto też zwrócić uwagę na nieco płynniejszą animację, która towarzyszy nam, gdy na początku gry skaczemy ze spadochronem z samolotu. Ot, taka błahostka, ale cieszy oko. Kończąc, pozwolę sobie poinformować Was, że aktualizacja waży grubo ponad 1 GB, dlatego też warto pobrać ją przez WiFi. No, chyba że jesteście w tym gronie szczęśliwców, którzy nie muszą liczyć każdego MB z transferu operatora.

Tak czy owak, przyjemnej gry ;)

źródło: Google Play, własne