Spokojnie, Xiaomi nie zablokuje możliwości odblokowania bootloadera

Smartfon od Xiaomi to nie tylko dobry wybór dla osoby szukającej świetnego i taniego urządzenia, ale również dla kogoś, kto lubi instalować alternatywne oprogramowanie. Dlaczego? Otóż na sprzęt tej marki powstaje naprawdę sporo Custom ROM-ów. Chińczycy o tym bardzo dobrze wiedzą, dlatego też, wbrew plotkom, nie zamierzają zablokować możliwości odblokowania bootloadera.

Kilka dni temu pojawiła się w internecie plotka, według której Xiaomi miałoby przestać wspierać usługę, która umożliwia odblokowanie bootloadera w smartfonach tej marki, a to miałoby się już stać dokładnie 1 grudnia. Tym sposobem Xiaomi dołączyłoby do grona firm niepozwalających użytkownikom na ingernecję w oprogramowanie urządzeń.

Reklama

Xiaomi natychmiastowo, za pośrednictwem Twittera, wyraziło stosowną deklarację, w której to zaprzecza, że miałoby zablokować możliwość odblokowania bootloadera. Mało tego, w tym samym wpisie firma umieściła odnośnik do poradnika, który tłumaczy, jak odblokować bootloader w swoim urządzeniu.

Tak jak wspomniałem wcześniej, urządzenia Xiaomi to jeden z najlepszych wyborów dla tych osób, którym nie jest straszna instalacja Custom ROM-ów. Te smartfony bowiem mają naprawdę ogromne wsparcie społeczności, co obfituje w sporą listę systemów i modyfikacji, które możemy zainstalować.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

https://www.tabletowo.pl/2018/09/04/recenzja-test-xiaomi-mi-a2/

Źródło: Android Authority