Spirits of Spring – nowa gra twórców Papo & Yo | Tabletowo.pl

Spirits of Spring – nowa gra twórców Papo & Yo

Dołącz do dyskusji 0

Vander Caballero to człowiek specjalizujący się w opowiadaniu ciężkich, poważnych historii za pomocą wirtualnych światów gier komputerowych. Dowodem na to jest wydana w zeszłym roku gra Papo & Yo, która wykorzystywała genialnie wykreowany, bajkowy świat dziecięcych marzeń jako tło dla opowieści o alkoholizmie i przemocy domowej.

Kolejna produkcja kierowanego przez niego studia Minority również stara się poruszyć tematy problemów, z którymi musi radzić sobie współczesna młodzież. Tym razem mowa tu o wszelkich formach zastraszania oraz znęcania się, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Fabuła gry pozwala nam wcielić się w rolę młodego Indianina imieniem Chiwatin, posiadającego moc kontrolowania duchów pilnujących równowagi między porami roku. Pewnego dnia zostaje on jednak napadnięty przez trzy gigantyczne kruki, które wykradają mu ducha wiosny, pogrążając tym samym jego krainę w wiecznej zimie. Młody Indianin wyrusza więc w pościg za złodziejami. W wyprawie tej towarzyszą mu zaś dwaj zwierzęcy przyjaciele – niedźwiedź i królik.

Gra Spirits of Spring dostępna jest do nabycia w internetowym sklepie App Store, gdzie kosztuje obecnie 4,49 euro.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona