Spendee - łatwa kontrola wydatków - Tabletowo.pl

Spendee – łatwa kontrola wydatków

Dołącz do dyskusji 0

Wydawanie pieniędzy jest nieuniknione. Codziennie pozbywamy się dziesiątek, a nawet setek złotych. Jak nad tym panować? Skąd mamy wiedzieć ile i na co wydajemy? Z pomocą przychodzą nam deweloperzy, którzy stworzyli Spendee – bardzo prostą aplikację do kontroli naszych codziennych wydatków.

Każdy z nas będąc na zakupach posiada przy sobie co najmniej jedno elektroniczne urządzenie. Nieważne czy jest to tablet czy telefon. Wystarczy nam tylko jedna aplikacja, aby bez problemu kontrolować swój budżet.

Spendee jest bardzo proste i intuicyjne. Posiada dwie główne zakładki – spis wszystkich transakcji oraz podsumowanie aktualnego miesiąca. Na dole ekranu widnieje przycisk, poprzez który dodajemy nasze przychody oraz wydatki. Po naciśnięciu go wpisujemy kwotę i na górze zaznaczamy czy jest to Outcome czy Income (rozchód czy przychód). Następnie przechodzimy do ekranu, na którym musimy dopasować naszą operację do jednej z kilku kategorii np. rachunki, wydatki na samochód lub na przeciwnym biegunie – pensja, dodatkowy przychód, premia. Do każdej transakcji możemy opcjonalnie dodać krótką notatkę lub zdjęcie.

W zakładce podsumowującej aktualny miesiąc możemy znaleźć wiele przydatnych informacji. Na samej górze ekranu widzimy aktualnie wybrany przez nas miesiąc, a bezpośrednio pod nim kwotę obrazującą ile pieniędzy udało nam się zaoszczędzić lub ile wydaliśmy w tym miesiącu (przychód-wydatki). Poniżej znajduje się wykres, na którym zaznaczony jest dzień, w którym najwięcej zarobiliśmy oraz najwięcej straciliśmy. Kolejną część ekranu zajmuje spis kategorii wraz z przyporządkowanymi kwotami.

Po kliknięciu na zakładkę przychodów lub wydatków naszym oczom ukażą się dwa wykresy – jeden obrazujący dzienne wydatki, a drugi pokazujący ile naszych pieniędzy pochłania każda kategoria.

Dodatkową opcją, która przypadnie do gustu wielu użytkownikom, jest możliwość zabezpieczenia aplikacji kodem PIN.

Niestety sporą wadą programu jest brak synchronizacji pomiędzy urządzeniami. Jedyną możliwością jest eksport danych i późniejsze ich wczytanie. Z tego powodu należy zainstalować aplikację na urządzeniu, które najczęściej mamy przy sobie. I oczywiście trzeba pamiętać, że aplikacja wymaga od nas systematycznego uzupełniania danych dotyczących wydatków i wpływów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona