Spekulacji na temat iPada Pro z ekranem 12,9″ ciąg dalszy. Koncepcje designu pojawiły się w sieci | Tabletowo.pl

Spekulacji na temat iPada Pro z ekranem 12,9″ ciąg dalszy. Koncepcje designu pojawiły się w sieci

Dołącz do dyskusji 0

Dosłownie dwa dni temu miałem przyjemność informować Was o tym, że Apple prawdopodobnie zarzuci projekt ogromnego tabletu z 12,9-calowym ekranem Retina. Powodami miały być strach Apple przed niepewnością rynku sporych rozmiarów tabletów oraz obawa o programistów, którzy mogliby dość niechętnie podejść do nowego sprzętu. Jednak temat wciąż jest bardzo, ale to bardzo gorący. Dzisiaj w sieci pojawiły się interesujące koncepcje designu tabletu w wysokiej jakości autorstwa CURVED/lab. Nowa plotka mówi o tym, że duży tablet Apple o nazwie iPad Pro jednak zagości na rynku i to jeszcze w tym roku.

Muszę przyznać, że nawet jeżeli nie potwierdzą się przypuszczenia studia CURVED/lab, to i tak jestem pod wrażeniem jego pracy. Grafiki wyglądają bardzo kusząco i mnie osobiście przekonują – gdyby tak wyglądał iPad Pro, to byłoby to jedno z lepiej zaprojektowanych urządzeń na rynku.

Projekt zakłada, że iPad Pro będzie urządzeniem przeznaczonym raczej do korzystania w pozycji poziomej, co potwierdzają skąpe, cieniutkie ramki po dłuższych bokach tabletu. Sprzęt ma nawiązywać lekkością i minimalizmem do iPada Air oraz iPada Mini z ekranem Retina, eksponując olbrzymią taflę ekranu o wysokiej rozdzielczości aż 3072 x 2304 pikseli.

ipadpro_F-660x440 ipadpro_E-660x440 ipadpro_D-660x440

Po bokach urządzenia nie znajdziemy zapewne wielu przycisków – z renderów wynika, że po obu stronach złącza Lightning zastosowane zostaną głośniki stereo. Obudowa tabletu ma być niezwykle cienka – jej grubość powinna wynosić zaledwie 7,5 mm. Na przednim panelu znaleźć się ma chroniony szkłem szafirowym przycisk Home z wbudowanym czytnikiem Touch ID, znanym z iPhone 5S. Nowy iPad Pro miałby według przypuszczeń autorów pracować na procesorze Apple A8, wykonanym w architekturze ARM 64.

ipadpro_bonus_2-660x440 ipadpro_bonus_4-660x440 ipadpro_C-660x440

Rozumiem, że są to być może zupełnie niezwiązane z rzeczywistością projekcje twórców, jednak można powiedzieć, że pomysł wpisuje się w najnowszą stylistykę Apple, jest więc bardzo realistyczny. A Was spytam wprost: kupujecie to?

[Źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona