Specyfikacja pierwszego tabletu z systemem Firefox OS

Specyfikacja pierwszego tabletu z systemem Firefox OS 18

Całkiem niedawno, bowiem na targach CES 2014, Mozilla zapowiedziała nadchodzący program developerski mający na celu wprowadzenie na rynek pierwszych „dachówek” z mobilnym systemem fundacji. Nie trzeba było długo czekać, by do sieci przedostały się pierwsze informacje o referencyjnym tablecie z Firefox OS. Dziś poznaliśmy jego domniemaną specyfikację i nazwę.

Urządzenie oznaczone jako InFocus New Tab F1 prawdopodobnie posiadało będzie ekran IPS o przekątnej 10.1 cala o rozdzielczości 1280×800 pikseli, zaś o wydajność systemu dbać będą czterordzeniowy procesor ARM Cortex A7 o taktowaniu 1 GHz, chip graficzny PowerVR SGX544MP2 jak i 2 GB pamięci RAM. Na pokładzie tabletu znajdziemy również 16 GB pamięci wbudowanej, łączność WiFi oraz 2 kamery: przednią o rozdzielczości 2 Mpx oraz tylną 5 Mpx. Co ciekawe, urządzenie ma wspierać też takie standardy jak GPS i Bluetooth. Nie zabraknie także slotu kart microSD i żyroskopu. Tablet będzie miał wbudowaną baterię o pojemności 7000 mAh.

flatfish-specs

Nie wiemy, czy urządzenie trafi na rynek konsumencki, czy też jego przeznaczeniem będzie jedynie kariera developerska. Tak czy siak, jego powstanie na pewno będzie dużym krokiem naprzód dla fundacji Mozilla oraz całej platformy, jaką jest nadal młody Firefox OS.

Źródło: Tablet News


Warning: preg_replace(): Allocation of JIT memory failed, PCRE JIT will be disabled. This is likely caused by security restrictions. Either grant PHP permission to allocate executable memory, or set pcre.jit=0 in /home/klient.dhosting.pl/tabletowo/tabletowo.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 383

Obserwuj nas