Specyfikacja pierwszego tabletu Xiaomi wycieka w benchmarkach - Tabletowo.pl

Specyfikacja pierwszego tabletu Xiaomi wycieka w benchmarkach

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Specyfikacja pierwszego tabletu Xiaomi wycieka w benchmarkach Chińskie Nowości Plotki / Przecieki

Xiaomi to duża chińska firma, która słynie z dwóch rzeczy. Po pierwsze, zajmuje się tworzeniem i rozwijaniem alternatywnego oprogramowania opartego o Androida, znanego pod nazwą MIUI. Jest to ROM podobny stylistyką do iOS od Apple, konkurujący między innymi z CyanogenMod czy AOKP. Od jakiegoś czasu Xiaomi jest także producentem smartfonów z własnym systemem operacyjnym – zapewne kojarzycie urządzenia takie jak Mi-One czy Mi-3. W portfolio koncernu nie ma jednak do tej pory ani jednego tabletu, ale może się to już niebawem zmienić. W internecie pojawiły się kolejne informacje na temat pierwszego tego typu sprzętu od tego chińskiego producenta.

Dane na temat tabletu Xiaomi wyciekły przez benchmark GFXbench, w którym oznaczony został produkt o kodowej nazwie Xiaomi HM 1AC. Z informacji, które dostarczyła aplikacja, można łatwo wywnioskować, że na pewno nie jest to kolejny smartfon, a coś znacznie większego.

Tabletowo.pl Specyfikacja pierwszego tabletu Xiaomi wycieka w benchmarkach Chińskie Nowości Plotki / Przecieki

Urządzenie – jeśli dane nie kłamią – będzie posiadało ekran o przekątnej 9.2 cala o rozdzielczości 1280×800 pikseli (ma on wspierać 5-punktowy multidotyk). Pod maską tabletu ma się znaleźć czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu około 1.6 GHz oraz GPU Adreno 305. Tablet będzie posiadał też 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wbudowanej (5,7GB będzie dostępne dla użytkownika) oraz dwie kamerki. Przednia zapewne będzie miała rozdzielczość 2 Mpix, a tylna 8 Mpix. Całość ma działać w oparciu o Androida 4.3 JellyBean w postaci oczywiście ROM-u MIUI.

Specyfikacja nie rzuca na kolana, skąd możemy domyślać się że tablet będzie skierowany dla użytkowników na rynkach wschodzących. W połączeniu z mocno średnią specyfikacją zapewne będzie szła umiarkowana cena tabletu.

Plotki na temat takiego urządzenia autorstwa Xiaomi pojawiały się już w przeszłości, jednak nie znajdowały one potwierdzenia w rzeczywistości. Czy tym razem będzie inaczej?

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona