Motorola stawia na ogromne baterie – Moto G9 Plus z akumulatorem prawie 5000 mAh

Jako że Motorola całkowicie zmieniła swoją strategię wydawniczą w przypadku serii Moto G, nowa Motorola Moto G9 Plus może zadebiutować w każdej chwili. Jej rychła premiera wydaje się całkiem prawdopodobna, bowiem pojawiła się garść informacji na temat tego smartfona.

Reklama

Motorola Moto G8 Plus została zaprezentowana pod koniec października 2019 roku, więc jeszcze trochę i minie rok od jej premiery. Rychły debiut bezpośredniej następczyni wydaje się całkiem prawdopodobny, szczególnie że producenci ostatnio bardzo szybko wprowadzają na rynek kolejne generacje, a do tego znamy już część specyfikacji modelu Motorola Moto G9 Plus.

Specyfikacja Motorola Moto G9 Plus

Smartfon sukcesywnie zyskuje kolejne certyfikaty, zatem mamy pewność, że producent przygotowuje go do rynkowej premiery. Mimo że Motorola jeszcze jej oficjalnie nie zapowiedziała, to nie ma wątpliwości, że możemy się jej spodziewać w ciągu kilkunastu najbliższych tygodni.

Wspomniane uzyskiwanie certyfikatów jest o tyle istotne, że agencje je przyznające przy okazji ujawniają informacje na temat specyfikacji Motoroli Moto G9 Plus. TÜV Rheinland podało na przykład, że smartfon zostanie wyposażony w akumulator o pojemności aż 4700 mAh, co dobrze wróży, jeśli chodzi o czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

To jednak jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Przy okazji dowiadujemy się bowiem, że baterię będzie można ładować przewodowo z mocą nawet 30 W, co powinno znacznie skrócić czas potrzebny do dobicia do 100% na wskaźniku naładowania. Jednocześnie może to być pierwszy smartfon z serii Moto G z obsługą tak szybkiego ładowania.

Specyfikacja Motorola Moto G9 Plus obejmie obsługę ładowania przewodowego 30 W
Moto G9 Plus będzie można ładować przewodowo z mocą nawet 30 W. Na zdjęciu powyżej ładowarka 22,5 W dodawana do Moto G8 Plus (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Ponadto Motorola Moto G9 Plus została dostrzeżona na stronie certyfikacji EEC, która z kolei zdradziła, że smartfon zaoferuje również 4 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, a więc typowo średniopółkową konfigurację.

To na razie wszystkie informacje na temat Moto G9 Plus, jakimi dysponujemy, lecz wkrótce powinniśmy poznać kolejne, bo nie ma wątpliwości, że oficjalna premiera tego modelu zbliża się coraz większymi krokami.