Sony zbroi się na MWC w Barcelonie 15

Sony zbroi się na MWC w Barcelonie

Sony od kilku dobrych lat, stale i niezmiennie, decyduje się na wydawanie jednego, flagowego urządzenia co pół roku. Jako, że od debiutu Xperii XZ minęło już – zdaniem Japończyków – „wystarczająco dużo czasu”, należałoby się spodziewać nowego flagowca, prawda? Polski oddział Sony sugeruje, że producent nie zamierza jechać do Barcelony z pustymi rękoma.

Na oficjalnym koncie Sony Xperia Polska pojawił się tweet z grafiką, którą zamieszczamy dla Was poniżej. I w tym miejscu można by zakończyć tego newsa, bowiem grafika przedstawia po prostu ostatnie Xperie, bez żadnego rzucającego się w oczy klucza. No, może co najwyżej można usiłować dopatrzeć się ułożenia telefonów według wielkości, jednak szczerze mówiąc, wątpię aby Sony zdecydowało się pokazać urządzenie mniejsze niż Xperia X Compact. W obecnych czasach 4,7 cala to jedna z najlepszych propozycji dla tych wszystkich, którzy cenią sobie połączenie doskonałej specyfikacji z relatywnie niewielkimi gabarytami urządzenia.

Sony zbroi się na MWC w Barcelonie 16
Fot z: Sony Xperia PL @Twitter

Czy do sieci wyciekły niedawno jakieś plotki związane z prototypami urządzeń od Sony? Niestety nie. Na dobrą sprawę wiemy tylko o Sony „Pikachu”, która najpewniej okaże się być Xperią XA dedykowaną na obecny rok kalendarzowy. Z drugiej strony, branża mobilna wydaje się być relatywnie zgodna w kwestii zastosowania Snapdragona 835 w kolejnym flagowcu sygnowanym przez Japończyków.

W ostatnim czasie poznaliśmy także kilka szczegółów związanych z opatentowaniem przez Japończyków aparatu umieszczonego w szkłach kompaktowych, trochę działo się w świecie aktualizacji, jednak na dobrą sprawę trzeba tu obiektywnie przyznać, że Sony po raz kolejny strzeże swoich tajemnic nadspodziewanie dobrze.

Słowa „nowa era smartfonów” sugerują dość jednoznacznie, że zobaczymy coś więcej niż samą tylko Xperię XA (2017). Czy firma po raz kolejny postawi na ewolucję, do jakiej przyzwyczaiła nas na przestrzeni ostatnich lat, wliczając w to flagową Xperię XZ, czy też może po wielu spokojnych latach ktoś w Sony uznał, że pora na rewolucję i rozstanie się z filozofią OmniBallance

Tego dowiemy się już wkrótce, jednak szczerze mówiąc, chciałbym aby Japończycy pokazali coś, co wywoła „efekt WOW”. Coś, co będzie czymś więcej niż świetny, ale nieco monotematyczny prostokąt ze świetną optyką i przeciętnie zagospodarowaną przestrzenią na głównej tafli.

w oparciu o tweet Sony Xperia PL