Reklama

Sony zaprezentuje niebawem nowe smartfony z wysokiej półki?

Chociaż Sony od dłuższego czasu nie wiedzie się na rynku mobilnym, to wcale nie zamierza pozbywać się odpowiedzialnego za to działu. Mimo wielu porażek (m.in. przegrzewającej się Xperii Z3+/Z4) nadal próbuje nadać rację bytu swoim smarfonom. Ostatnio nawet pojawiła się notka, że Japończycy pracują nad całkowitą zmianą swojej nakładki systemowej.

Reklama

Kolejnym sposobem na odbicie się od dna, może być wypuszczenie dwóch nowych high-endów z Androidem (Xperia S60 i S70) i to jeszcze przed targami IFA w Berlinie. Jak głoszą plotki, mieliby to być pierwsi przedstawiciele zupełnie nowej linii smartfonów od Sony. Swoją drogą przy okazji mogą „niechcący” zagrozić flagowym Zet-Piątkom, których premiera spodziewana jest niewiele później. W związku z tym nie wiem czy to do końca dobry pomysł (jeśli oczywiście okaże się prawdziwy), żeby w tak krótkim czasie prezentować tak dużo „wysokopółkowych” telefonów.

Jedyne, co źródło podaje na temat parametrów Xperii S60 i S70, to pojemność ich dysków wewnętrznych, która wynosi 32 GB. Pierwsza z nich oferowana ma być w kolorze białym, czarnym, żółtym i koralowym, zaś druga w odcieniach bieli, czerni, złota i zieleni. Przy okazji dowiedzieliśmy się na ile wyceniono Xperię S70 – od 853 do 919 dolarów.

Nawet jeśli powyższa plotka okaże się nieprawdziwa, to na pewno jest w niej trochę prawdy. Sony z pewnością pracuje nad kolejnymi smartfonami, które mogą mieć wiele wspólnego z opisanymi wyżej Xperiami S60 i S70.

Źródło: phoneArena