Sony zapowiada nowe akcesoria fotograficzne dla tabletów | Tabletowo.pl

Sony zapowiada nowe akcesoria fotograficzne dla tabletów

Dołącz do dyskusji 0
xperia_tablet_qx[1]

Nie da się ukryć, że jakość aparatu wbudowanego w tablet jest dla większości z nas sprawą raczej drugorzędną, nie mającą zbytniego wpływu na decyzję o wyborze danego urządzenia. W końcu nikt nie kupuje tabletu z myślą o robieniu nim profesjonalnych sesji zdjęciowych, prawda?

Firma Sony wyszła jednak z założenia, że jeśli już ktoś uparł się by wykorzystywać tablet w roli niewygodnego aparatu, to równie dobrze może pójść na całość i doczepić do niego obiektyw z nieco wyższej półki niż te montowane na co dzień w urządzeniach tego typu. Umożliwi to zapowiedziany dziś zestaw akcesoriów o nazwie SPA-TA1, który pozwoli zamontować nietypowe aparaty QX10 i QX100 na „plecach” dowolnego tabletu o szerokości mieszczącej się w granicach od 85 do 190 milimetrów. Wspomniane urządzenia, mimo iż na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe obiektywy, tak naprawdę są samodzielnymi aparatami, pozbawionymi wyświetlacza (którego rolę przejmuje ekran tabletu/telefonu) oraz wszystkich zbędnych przycisków funkcyjnych (pozostawiono tylko spust migawki oraz zoom). Aparaty łączą się z tabletem bezprzewodowo za pomocą własnej sieci WiFi, a cała obsługa przebiega za pomocą specjalnej darmowej aplikacji dostępnej na iOS i Android.

Mimo iż koncepcja takiego zestawu urządzeń może na pierwszy rzut oka wydawać się nieco kuriozalna, to jednak z pewnością znajdą się chętni na wypróbowanie nieco bardziej profesjonalnego podejścia do tematu „tabletowej fotografii”. SPA-TA1 najprawdopodobniej trafi do sprzedaży w kwietniu, w cenie 26 euro.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona