Sony zapowiada jeszcze dłuższy czas pracy baterii w Xperiach Z5 z nową wersji systemu

Akumulatory montowane w smartfonach mają to do siebie, że zwykle pozwalają na zaledwie jeden, może półtora dnia pracy na pojedynczym ładowaniu. Różni producenci starają się wydłużyć ten czas poprzez stosowanie autorskich rozwiązań, jak na przykład Sony ze swoim trybem Stamina.

Reklama

Chociaż w jakimś stopniu na pewno pomaga on oddalić się ze swoim smartfonem od ładowarki na dłuższy czas, to jednak nie można się po nim spodziewać zbyt wiele. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby, które używają urządzenia do czegoś więcej niż tylko dzwonienia, SMS-owania i korzystania z Internetu od czasu do czasu.

Sony na pewno również zdaje sobie z tego sprawę i przygotowywana właśnie aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow dla Xperii Z5, Z5 Compact i Z5 Premium ma wydłużyć czas ich pracy z włączonym trybem Stamina. Tak przynajmniej twierdzi @Ricciolo1 w swoim wpisie na Twitterze:

https://twitter.com/Ricciolo1/status/660443185097908224

Zastanawia mnie, co kryje się pod określeniem prawdziwi mistrzowie, czy naprawdę można się spodziewać znacznej poprawy dystrybucji energii z akumulatora. Według założeń, sam Android 6.0 Marshmallow ma tę kwestię naprawiać, ale jak wiadomo, nie on pierwszy, a w praktyce wychodziło „jak zwykle”.

Bardzo ciekawi mnie, czy po aktualizacji tegoroczne flagowe Xperie będą mogły pochwalić się ponadprzeciętnym czasem pracy na pojedynczym ładowaniu. Gdyby tak się rzeczywiście stało, na pewno mógłby to być argument, który przekona potencjalnych klientów do zakupu. Wielu bowiem oddałoby naprawdę dużo, żeby uwolnić się od ładowarki na więcej niż jeden dzień.

Źródło: @Ricciolo1