Sony zamierza przywrócić tryb STAMINA, usunięty w Androidzie 6.0 | Tabletowo.pl

Sony zamierza przywrócić tryb STAMINA, usunięty w Androidzie 6.0

Dołącz do dyskusji 0

Smartfony Sony w większości wypadków chwalone były za baterię. Do długiego czasu pracy prawdopodobnie przyczyniał się także tryb Stamina. Dawał on wiele możliwości. Pozwalał między innymi obniżyć taktowanie procesora i ustawić od jakiego poziomu ma się to robić automatycznie, a także na włączanie i wyłączanie Wi-Fi w zależności od lokalizacji i mógł kolejkować dane w tle. Cała funkcja zarządzania zasilaniem została niestety usunięta w aktualizacji do Androida 6.0.  Na szczęście ma powrócić.

Wielu użytkowników smartfonów Sony krytykowało producenta za usunięcie w Androidzie Marshmallow trybu Stamina. Tryb ten był częścią oprogramowania smartfonów Sony od 2013 roku. Google, wypuszczając nowego Androida (6.0), zaimplementowało w nim tryb Doze. Pozwala on na wydłużenie czasu pracy, gdyż oszczędza energię, gdy telefon nie jest używany, wprowadzając go w stan głębokiego uśpienia.

Wydaje się, że funkcja jest bardzo podobna, lecz niestety jest o wiele bardziej okrojona od trybu Stamina. Stąd też narzekania użytkowników Sony na jego brak. Na szczęście japoński producent wysłuchał próśb i poinformował, że Stamina wróci do Androida. Dokładny termin nie jest jeszcze znany, ale już niebawem będą mogli korzystać z niej członkowie programu beta testów – Xperia Beta Program.

A czy w Waszych smartfonach jesteście zadowoleni z czasu pracy na baterii? Czy używacie trybów oszczędzania energii? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: xperiablog.net

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona