Sony Xperia Z5 Tablet jednak nie ujrzy światła dziennego. Powód jest zaskakujący | Tabletowo.pl

Sony Xperia Z5 Tablet jednak nie ujrzy światła dziennego. Powód jest zaskakujący

Dołącz do dyskusji 0

Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, że Sony może pracować nad kolejną generacją tabletów. Plany podobno jednak się zmieniły i producent zrezygnował z wypuszczenia na rynek nowych urządzeń z tego segmentu. Co ciekawe, głównym powodem takiej decyzji rzekomo wcale nie jest stale spadająca sprzedaż tabletów, tylko coś zupełnie innego.

Wzmianki na temat nowych tabletów dopatrzył się jakiś czas temu w aplikacji aparatu Sony japoński serwis Sumaho Info. Z informacji, jakie z niej wygrzebał wynikało, że w przygotowaniu mogą być dwa urządzenia: jedno z 8-calowym wyświetlaczem i drugie z ekranem o przekątnej 10 cali. Nie wiadomo natomiast, jak miałyby się nazywać, ale prawdopodobnie należałyby do rodziny Xperia Z5 Tablet.

Użycie czasu przeszłego jest jak najbardziej na miejscu, bowiem według informacji, jakie uzyskał serwis Android Marvel z (jak zapewnia) wiarygodnego źródła, Sony porzuciło plany wypuszczenia na rynek nowych tabletów. Co ciekawe, powodem takiej decyzji jest słabsza od oczekiwanej sprzedaż high-endowych smartfonów, w tym m.in. Xperii XZ2 i Xperii XZ2 Compact. To samo źródło potwierdziło też, że tablety miały być dwa: 10-calowy Xperia Z5 Tablet i 8-calowy Xperia Z5 Tablet Compact.

Ostatnim tabletem od Sony był Xperia Z4 Tablet, który trafił na rynek w 2015 roku, czyli trzy lata temu. Jego sprzedaż podobno również nie zachwycała i najwyraźniej dlatego Japończycy odkładali w czasie premierę bezpośredniego następcy. Jeśli jednak sytuacja się nie zmieni, to najprawdopodobniej już nigdy nie ujrzymy nowych tabletów od tego producenta.

*Na grafice tytułowej Sony Xperia Z4 Tablet (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Android Marvel

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona