Sony Xperia Z3 Tablet Compact wygląda i zapowiada się świetnie! 21

Sony Xperia Z3 Tablet Compact wygląda i zapowiada się świetnie!

Jak zapewne wiecie wielkimi krokami zbliżają się targi IFA w Berlinie, na których poznamy prawdopodobnie kilka nowych urządzeń. Sony także nie zamierza przesypiać tego wydarzenia i wszystko wskazuje na to, że Japończycy pokażą nowego flagowca, Xperie Z3. Jednak oprócz tego powinniśmy poznać nowy, 8-calowy tablet Xperia Z3 Tablet Compact.

Kasia pisała już o tym, że informacje o tym tablecie zostały dostrzeżone w sieci i prawdopodobnie poznamy go w całości na targach IFA, a dokładniej 3 września. Teraz jednak możemy podziwiać go na pierwszych materiałach prasowych, które zostały udostępnione przez Sony, ale miały dotyczyć inteligentnego zegarka. Tablet znalazł się tam całkiem przypadkiem, ale oczywiście szybko zostało to wyłapane przez czujnych użytkowników sieci.

Na zdjęciu widać 7 lub 8 calowe urządzenie (raczej 8 cali), które ma zostać zaprezentowane w Berlinie. Według przecieków i domysłów będzie ono oferować ekran Triluminos o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli) 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz oraz 3 GB pamięci RAM. Poza tym będzie oferować 8/16 GB pamięci wbudowanej, 8-megapikselowy aparat, łączność LTE oraz baterię o pojemności 4500 lub 5000 mAh. Oczywiście w nim również znajdziemy znaną z innych produktów Sony wodoodporność. Nie wiadomo na razie jednak czy Japończycy zdecydują się na szklaną obudowę, czy może zastosują wysokiej jakości plastik używany w produktach ze średniej półki.

Jest to moim zdaniem bardzo ciekawy ruch Sony, ale brakuje mi w ich portfolio tabletów dla mniej wymagających. Jeśli zdecydowaliby się na takich ruch to wtedy mogliby zamieszać na rynku dachówek, nie sądzicie?