Sony Xperia Z2 z 5,5-calowym ekranem WQXGA ujrzy światło dzienne już za 5 miesięcy

Choć telefon Sony Xperia Z1 ujrzał światło dzienne zaledwie dwa tygodnie temu, już mówi się o jego następcy. Na jednym z forów fanów produktów Sony pojawił się wpis zdradzający specyfikację Xperii Z2. Nie wiadomo, jak wszedł w jej posiadanie i czy jest prawdziwa. Jeśli tak, Xperia Z2 będzie jedną z najpotężniejszych wielkoekranowych słuchawek na rynku.

Sony Xperia Z2 zostanie zaprezentowana za pięć miesięcy podczas targów Consumer Electronics Show 2014 w Las Vegas. Telefon będzie mógł pochwalić się 5,5-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym o rozdzielczości WQXGA, czyli 2560 x 1600 pikseli. Przy przekątnej 5,5″, gęstość pikseli na cal matrycy przekroczy 500. To rekordowo wysoki wynik, z którym nie może się równać żadne z urządzeń obecnie dostępnych na rynku. Fabrykacja paneli o takich parametrów ruszyła w czerwcu bieżącego roku i Sony okazało się pierwszym producentem, który dostrzegł ich potencjał.

Oprócz doskonałego ekranu, na karcie specyfikacji Sony Xperii Z2 znajdą się 3GB pamięci operacyjnej RAM oraz aparat fotograficzny 20,7 Mpix z zaawansowaną optyką Sony G i procesorem obrazu BIONZ. Nie wiadomo, czy Sony postanowić uczynić z Xperii Z2 rasowy tabletofon i wyposażyć ją w rysik kompatybilny z zestawem dedykowanych aplikacji. Gdyby japoński koncern zdecydował się na ten ruch, Xperia Z2 stanęłaby w szranki z Samsungiem Galaxy Note 3.

via Android Beat