Sony Xperia Z Ultra zaktualizowana. X-Reality, lepszy aparat i nowy interfejs

Choć tabletofon Sony Xperia Z Ultra jeszcze nie opuścił fabryk producenta, otrzymał dużą aktualizację oprogramowania naprawiającą wiele błędów i dodającą kilka nowych funkcji. Wprowadzone zmiany w dużej mierze dotyczą nakładki graficznej producenta i powiązanych z nią aplikacji.

Nowa wersja systemu operacyjnego została oparta na Androidzie 4.2.2 Jelly Bean (nie wiadomo, kiedy pojawi się aktualizacja do 4.3) i opatrzona numerem 14.1.B.1.510. Wśród będących jej częścią zmian i poprawek znalazła się funkcja X-Reality for Mobile znacząco poprawiająca jakość wyświetlanego obrazu i odtwarzanego wideo. Drugą z nowości jest nowa opcja w aplikacji aparatu: Superior Auto Mode. Według producenta, tryb ten pozwala na inteligentniejsze dostosowanie ustawień do fotografowanego obiektu. Aktualizacja dodaje klawiaturę ze specjalnie zmodyfikowanym układem umożliwiającym obsługę jedną ręką oraz, co ciekawe, nowy interfejs użytkownika. Najłatwiej dostrzegalną zmianą są białe tła ustawień i niektórych aplikacji oraz inny wygląd niektórych przycisków, belek i ikon.

Sony Xperia Z Ultra to jedno z największych i najciekawszych urządzeń na rynku. Jego specyfikacja obejmuje 6,33-calowy pojemnościowy ekran dotykowy, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 2,2 GHz, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, aparat fotograficzny 8 Mpix oraz elegancką obudowę uodpornioną na kurz i wilgoć.

via Android Community