To chyba dobry czas, aby pożegnać motywy. Przynajmniej tak zdaje się myśleć Sony

Od dawien dawna, gdy na rynkach królowały jeszcze flagowce Sony z rodziny Z, można było w nich odnaleźć dedykowaną aplikację do obsługi motywów. Wiele wskazuje na to, że te dobre czasy powoli odchodzą do lamusa. Sony planuje zmiany, które poddają zachowanie tej funkcji w sporą wątpliwość.

Naturalnie, wiele zależy od Waszego punktu widzenia. Dla mnie motywy, skupione w aplikacji Xperia Themes, zawsze były pewnego rodzaju bajerem, czymś ekstra, z czego jednak zwykle nie korzystałem. Wiem, że w aplikacji Xperia Themes pojawiały się treści „na wyłączność”, powiązane z grami lub filmami, w których pierwsze skrzypce grało Sony. Wiem też, że były tam motywy tematyczne czy takie, które były związane z porami roku.

Reklama

Do rzeczy. Sony argumentuje wycofanie funkcji z Xperii XZ3 z powodu niskiego zainteresowania posiadaczy Xperii tą funkcją. Jednocześnie firma z Kraju Kwitnącej Wiśni zachęca wszystkich sympatyków tego typu rozwiązań do przerzucenia się na zasoby Google Play. Zagadką pozostają w tym wszystkim motywy animowane, które były jednym ze znaków rozpoznawczych Xperii. Nie wyobrażam sobie, aby producent zostawił użytkowników z jednym domyślnie zainstalowanym motywem głównym, jednak w tym kontekście, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Przysłowiową tajemnicą poliszynela pozostaje natomiast los tej funkcjonalności w innych urządzeniach, aniżeli Xperia XZ3. Wydaje się, że prędzej czy później, podzielą one los flagowca, jednak na ten moment nie padły jeszcze żadne precyzyjne terminy. Miłośnicy Xperii, spieszcie się kochać motywy, bo te mogą odejść całkiem szybko ;)

źródło: AndroidPolice