Chyba już wiemy, co nowego zaoferuje Sony Xperia XZ3 względem Sony Xperii XZ2 | Tabletowo.pl

Chyba już wiemy, co nowego zaoferuje Sony Xperia XZ3 względem Sony Xperii XZ2

Dołącz do dyskusji 0

Do tej pory wydawało się, że Sony Xperia XZ3 będzie zwykłym połączeniem Sony Xperii XZ2 i Sony Xperii XZ2 Premium. Najnowszy przeciek sugeruje jednak, że Japończycy zdecydowali się pójść o krok dalej i wprowadzić kilka nowości w nadchodzącym flagowcu.

Już na wstępie muszę Was jednak lojalnie uprzedzić, że nie można mieć 100% pewności, co do wiarygodności poniższych informacji. Rzekomo pochodzą one z GFXBench, które na ogół jest wiarygodnym źródłem, ale szukając w bazie urządzenia o oznaczeniu Sony SM H8416 nie znajdziemy żadnego rekordu. Zrzut ekranu, widoczny niżej, wrzucił w komentarzach jeden z Czytelników serwisu Xperia Blog i chociaż w przeszłości zdarzało się, że niektóre testy znikały z bazy, to nie można wykluczyć, że ktoś próbuje zrobić nas w balona.

OK, skoro kwestie formalne mamy już wyjaśnione, to czas przejść do konkretów. Otóż na poniższym zrzucie ekranu widać, że smartfon o oznaczeniu kodowym H8416 (zastanawiam się tylko, po co to „SM”, charakterystyczne dla urządzeń Samsunga…) wyposażono w 5,9 calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości WQHD+, tj. 2880×1440 pikseli, ośmiordzeniowy (8x Kryo 385; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630, 6 GB RAM128 GB pamięci wbudowanej. Jeśli to prawda, to Sony w końcu może przerzucić się na ekrany o wyższej rozdzielczości niż klasyczne w jego przypadku Full HD(+).

W GFXBench podano też, że smartfon ma pojedynczy aparat o rozdzielczości 19 Mpix z funkcją nagrywania wideo w 4K, ale niemal pewne jest, że Xperia XZ3 będzie miała moduł, składający się z dwóch oczek. Benchmark jednak często podaje informacje tylko na temat jednego, a zupełnie pomija drugie. Na przodzie, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, znajduje się kamerka 13 Mpix. Urządzenie działało podczas testów pod kontrolą Androida 9.0.0 P.

Sony Xperia XZ3 (H8416) w GFXBench

Jak wspomniałem, nie jestem w 100% przekonany, co do wiarygodności powyższego zrzutu ekranu, lecz osobiście życzyłbym sobie, żeby Sony zastosowało wyświetlacz o rozdzielczości WQHD+ (z opcją zmniejszenia jej do Full HD+ w Ustawieniach) i 6 GB RAM. Czy tak się jednak stanie? Zobaczymy, bowiem przed nami jeszcze niejeden przeciek na temat Sony Xperii XZ3.

Polecamy również:

Tak wygląda Sony Xperia XZ3. Podobno. Chociaż coś tutaj nie pasuje

*Na zdjęciu tytułowym Sony Xperia XA2 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: GFXBench, Xperia Blog przez Sumahoinfo, Nashville Chatter

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona