Sony Xperia XA2

Chyba już wiemy, co nowego zaoferuje Sony Xperia XZ3 względem Sony Xperii XZ2

Do tej pory wydawało się, że Sony Xperia XZ3 będzie zwykłym połączeniem Sony Xperii XZ2 i Sony Xperii XZ2 Premium. Najnowszy przeciek sugeruje jednak, że Japończycy zdecydowali się pójść o krok dalej i wprowadzić kilka nowości w nadchodzącym flagowcu.

Już na wstępie muszę Was jednak lojalnie uprzedzić, że nie można mieć 100% pewności, co do wiarygodności poniższych informacji. Rzekomo pochodzą one z GFXBench, które na ogół jest wiarygodnym źródłem, ale szukając w bazie urządzenia o oznaczeniu Sony SM H8416 nie znajdziemy żadnego rekordu. Zrzut ekranu, widoczny niżej, wrzucił w komentarzach jeden z Czytelników serwisu Xperia Blog i chociaż w przeszłości zdarzało się, że niektóre testy znikały z bazy, to nie można wykluczyć, że ktoś próbuje zrobić nas w balona.

Reklama

OK, skoro kwestie formalne mamy już wyjaśnione, to czas przejść do konkretów. Otóż na poniższym zrzucie ekranu widać, że smartfon o oznaczeniu kodowym H8416 (zastanawiam się tylko, po co to „SM”, charakterystyczne dla urządzeń Samsunga…) wyposażono w 5,9 calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości WQHD+, tj. 2880×1440 pikseli, ośmiordzeniowy (8x Kryo 385; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630, 6 GB RAM128 GB pamięci wbudowanej. Jeśli to prawda, to Sony w końcu może przerzucić się na ekrany o wyższej rozdzielczości niż klasyczne w jego przypadku Full HD(+).

W GFXBench podano też, że smartfon ma pojedynczy aparat o rozdzielczości 19 Mpix z funkcją nagrywania wideo w 4K, ale niemal pewne jest, że Xperia XZ3 będzie miała moduł, składający się z dwóch oczek. Benchmark jednak często podaje informacje tylko na temat jednego, a zupełnie pomija drugie. Na przodzie, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, znajduje się kamerka 13 Mpix. Urządzenie działało podczas testów pod kontrolą Androida 9.0.0 P.

Sony Xperia XZ3 (H8416) w GFXBench

Jak wspomniałem, nie jestem w 100% przekonany, co do wiarygodności powyższego zrzutu ekranu, lecz osobiście życzyłbym sobie, żeby Sony zastosowało wyświetlacz o rozdzielczości WQHD+ (z opcją zmniejszenia jej do Full HD+ w Ustawieniach) i 6 GB RAM. Czy tak się jednak stanie? Zobaczymy, bowiem przed nami jeszcze niejeden przeciek na temat Sony Xperii XZ3.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/06/13/sony-xperia-xz3-zdjecia-specyfikacja/

*Na zdjęciu tytułowym Sony Xperia XA2 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: GFXBench, Xperia Blog przez Sumahoinfo, Nashville Chatter