Xperie XZ3 i XZ2 Premium od Sony oraz LG G7 One zostały dodane do listy smartfonów obsługujących Netflixa w HDR | Tabletowo.pl

Xperie XZ3 i XZ2 Premium od Sony oraz LG G7 One zostały dodane do listy smartfonów obsługujących Netflixa w HDR

Dołącz do dyskusji 0

Netflix rozpoczął wspieranie trybu HDR w smartfonach już w maju 2017 roku, a od tego czasu do listy urządzeń, które mogą wyświetlać obraz z serwisu w takim standardzie dodano wiele modeli urządzeń. Dołączają do nich kolejne, pochodzące ze stajni Sony i LG.

Niedawno na listę smartfonów obsługujących HDR na Netflixie wciągnięto Sony Xperię XZ2, Huawei Mate 10 i Huawei P20. W sierpniu zaś informowaliśmy, że tryb ten dostępny jest dla urządzeń takich jak Honor 10, LG G7, LG V35, Samsung Galaxy Note 9 i tablet Samsung Galaxy Tab 4.

Jak więc widać, LG G7 ma już obsługę HDR, więc teraz przyszła pora na jego młodszego, nieco słabszego brata ze Snapdragonem 835, LG G7 One. Oprócz tego do grona smartfonów, które są w stanie odtwarzać treści z Netfliksa w High Dynamic Range dołączyły Xperie od Sony: nowa Xperia XZ3 oraz Xperia XZ2 Premium.

Zaskoczył mnie smartfon, po którym spodziewałam się tego najmniej – premiera Sony Xperia XZ3

Trzeba pamiętać, że by cieszyć się z seriali i filmów w HDR na smartfonie czy tablecie, konieczne jest spełnienie dwóch warunków:

  • materiał musi być przygotowany do takiego przesyłania obrazu (są one oznaczone w serwisie)
  • musisz być abonentem Planu Premium, gdyż tylko z poziomu tego typu subskrypcji można uruchomić streaming UHD.

Ktoś mógłby stwierdzić, że oglądanie seriali i filmów na smartfonie mija się z celem, ale jeśli ekranik jest dobry, na uszach mamy dobre słuchawki, a pod kołdrą na łóżku jest wygodnie, to czasem rzeczywiście nie ma powodu, by odpalać kino domowe :)

Pełną listę smartfonów wspierających tryb HDR w Netflixie znajdziecie na tej stronie Netflixa.

źródło: Netflix dzięki Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona