Tyle kosztuje Sony Xperia XZ3 w Europie. A ile będzie w takim razie w Polsce? | Tabletowo.pl

Tyle kosztuje Sony Xperia XZ3 w Europie. A ile będzie w takim razie w Polsce?

Dołącz do dyskusji 0

Polski oddział Sony dopiero 7 września (czyli w najbliższy piątek) zdradzi cenę oraz informacje na temat akcji przedsprzedażowej najnowszego flagowca, tj. Xperii XZ3. Smartfon pojawił się jednak już w ofercie niemieckiego Amazonu, który podał cenę urządzenia w euro. Spróbujmy więc oszacować, ile model ten może kosztować w Polsce.

W niemieckim Amazonie za Xperię XZ3 trzeba zapłacić 799 euro. Klienci mogą wybrać jedną czterech wersji kolorystycznych: czarną, białą, zieloną i czerwoną. W tym miejscu warto przypomnieć, że w Polsce dostępne będą tylko trzy pierwsze z wyżej wymienionych, chociaż niewykluczone, że po jakimś czasie na nasz rynek zostanie wprowadzona też ta ostatnia, żeby ponownie wzbudzić zainteresowanie tym modelem.

Zabawnie wygląda natomiast sytuacja z wysyłką zamówionej w przedsprzedaży na niemieckim Amazonie Xperią XZ3. Sklep bowiem nie wyśle do Polski wersji czarnej, białej i czerwonej, ale… zieloną już tak. Jeśli ktoś więc nie może się doczekać, może kupić tylko tę ostatnią. Chociaż, szczerze mówiąc, i tak nie polecam, ponieważ Amazon dodaje w gratisie… kartę microSD o pojemności 64 GB. To bardzo słaba oferta – polski oddział z pewnością przygotuje lepszą (choć ciekawe, czy tak dobrą, jak w przypadku Xperii XZ2, do której dodawano konsolę PlayStation 4 Slim + 3 gry).

W niemieckim Amazonie Xperia XZ3 kosztuje 799 euro, czyli równowartość ~3420 złotych. Jaka może więc być polska cena? Cóż, są dwie opcje. Pierwsza, mniej optymistyczna, to 3599 złotychXperia XZ2 w Europie również startowała z pułapu 799 euro, lecz w Polsce przełożyło się to na wspomniane 3599 złotych. Przy okazji premiery najnowszego flagowca polski oddział Sony zapowiedział jednak, że cena nowego modelu może nas pozytywnie zaskoczyć.

Można więc podejrzewać, że będzie ona niższa niż 3599 złotych, ale o ile – to wie już tylko producent. Zobaczymy też, jak atrakcyjną ofertę przedsprzedażową przygotowano – czy bardziej przyjazna dla portfela cena przełoży się na mniej wartościowy gadżet? Podejrzewam, że tak, ale to – przynajmniej moim zdaniem – całkiem uczciwy deal.

Polecamy również:

Zaskoczył mnie smartfon, po którym spodziewałam się tego najmniej – premiera Sony Xperia XZ3

Źródło: Amazon

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona