Sony zrobiło krok w przód, aby znowu się cofnąć – Xperia XZ3 będzie miała mniejszą baterię niż Xperia XZ2 | Tabletowo.pl

Sony zrobiło krok w przód, aby znowu się cofnąć – Xperia XZ3 będzie miała mniejszą baterię niż Xperia XZ2

Dołącz do dyskusji 0

Wydaje mi się, że w swoim obecnym położeniu Sony najzwyczajniej w świecie powinno posłuchać użytkowników i stworzyć taki smartfon, który w jak największym stopniu odpowie na ich oczekiwania. Tymczasem Japończycy konsekwentnie idą swoją własną ścieżką i efekty tego niestety widać – oryginalność się nie sprzedaje. Klientom z pewnością nie spodoba się również fakt, że nadchodząca Xperia XZ3 będzie miała akumulator o mniejszej pojemności niż Xperia XZ2.

Chociaż praktyka już nieraz pokazała, że więcej miliamperogodzin nie zawsze przekłada się na dłuższy czas pracy, to mimo wszystko ich liczba ma znaczenie. Znani producenci przykładają dużą wagę do optymalizacji oprogramowania i rozsądnego zarządzania dostępnym zapasem energii, ci mniejsi natomiast już nie zawsze.

Najnowsze smartfony mają jednak spory apetyt na nią, głównie za sprawą obecności wyświetlaczy o dużych przekątnych – ten w Xperii XZ3 ma mieć 5,7 cala, proporcje 18:9 (2:1) i rozdzielczość Full HD+ (2160×1080 pikseli). Podobny ekran ma Xperia XZ2, ale Kasia w recenzji tego modelu zauważyła, że akumulator o pojemności 3180 mAh jest w stanie zapewnić zaskakująco dobre czasy pracy – średnio 1,5 dnia przy od 4 do 6,5 godzin SoT.

Z niepokojem przyjąłem więc informację, że Xperia XZ3 została wyposażona w baterię o pojemności 3060 mAh. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że 120 mAh to niewielka różnica, lecz na pewno nie pozostanie bez wpływu na czas pracy tego modelu – obawiam się, że może on być gorszy od tego, jaki jest w stanie zaoferować Xperia XZ2.

Muszę przyznać, że nie do końca rozumiem posunięcie Sony. Producent w końcu zdecydował się na akumulator o większej pojemności (mowa o Xperia XZ2; dla przypomnienia Xperia XZ1 miała baterię 2700 mAh, a Xperia XZ 2900 mAh), by znowu ją zredukować. Pozostaje więc mieć nadzieję, że Japończycy znów wespną się na szczyt swoich możliwości i tak zoptymalizują oprogramowanie, żeby 3060 mAh wystarczyło na chociaż jeden pełny dzień intensywnego użytkowania.

Na koniec warto dodać, iż niewykluczone, że zmniejszenie pojemności akumulatora wymusiło odchudzenie nowego modelu – według dotychczasowych doniesień ma on mieć grubość od 9,9 do 10,1 mm, podczas gdy w przypadku Xperii XZ2 parametr ten wynosi nawet aż 11,1 mm. Z drugiej strony smartfon ma być sporo wyższy i nieco szerszy (158,3×73,08 mm vs 153×72 mm), więc trudno uwierzyć, że Sony nie udało się upchnąć pod pokrywą większej bateri…

Źródło: ANATEL przez Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona