Sony Xperia XZ2 Premium (fot. Sony)

Wiele wskazuje na to, że Sony Xperia XZ2 Premium nie trafi do Polski

Sony Xperia XZ2 Premium to pewnego rodzaju paradoks. Smartfon pokazany po cichu, bez żadnego splendoru, umiejętnie przykuł uwagę wielu osób. Bo podwójny aparat z relatywnie jasną przesłoną, bo więcej pamięci RAM. Różnic względem „zwykłej” XZ2 jest odrobinę więcej, a wszystkie odnajdziecie w tym wpisie. Co jednak najważniejsze, wygląda na to, że wszyscy ci, którzy czekają na premierę urządzenia w Polsce, mogą przeżyć rozczarowanie.

Na początku wypada usprawiedliwić samo Sony. Japończycy nigdy nie mówili, że ich nowy produkt będzie dostępny globalnie. Chcąc nie chcąc, prezentując smartfona po prostu lepszego, aniżeli świeżutka Xperia XZ2, firma sama wystawiła się na dziesiątki pytań o dostępność tego urządzenia na wielu rynkach, w tym i ten nasz, który dobrze przyjął XZ2 z promocyjną konsolą PlayStation 4 Slim.

screen z: Sony FanClub Polska

Informacja ujrzała światło dzienne dzięki grupie Sony Xperia FanClub Polska, gdzie jeden z użytkowników wrzucił swojego screena z rozmowy z Sony Mobile Polska. Po chwili dołączyły inne osoby. Wszystkie dyskusje miały wspólny mianownik – firma na ten moment nie zamierza wprowadzać wersji Premium do Polski. Dowiadujemy się też, że urządzenie ma trafić do Japonii, na rodzimy rynek firmy.

Sony Xperia XZ2 Premium (fot. Sony)

Trudno szukać winnego. Wiele marek regionalizuje swoje urządzenia i Sony nie jest na tym polu jakimś wielkim ewenementem. Kto wie, może firma zdecyduje się zmienić swoje plany wydawnicze, jednak w chwili obecnej są to czyste spekulacje. Nie znamy sugerowanej ceny, nie wiemy nic o akcji promocyjnej choćby zbliżonej do tej z PlayStation 4 Slim, a na ten moment firma nie wydała jeszcze w tym temacie oficjalnego oświadczenia.

Jak dowiedziała się nasza Kasia, powyższe informacje są jak najbardziej prawidłowe – losy Xperii XZ2 Premium w Polsce zdają się zatem być przesądzone.

źródło: własne, Sony Xperia FanClub Polska, opr. własne