Sony Xperia XZ2 Compact będzie kompaktowa, ale chyba nie tak bardzo, jak byśmy chcieli | Tabletowo.pl

Sony Xperia XZ2 Compact będzie kompaktowa, ale chyba nie tak bardzo, jak byśmy chcieli

Dołącz do dyskusji 0

Mimo że jest dopiero początek roku, Sony zdążyło zaprezentować już trzy nowe smartfony: Xperie XA2, XA2 Ultra i L2. Wyznawcy zasady „małe jest piękne” czekają jednak na inne urządzenie – tegoroczną wersję Xperii Compact. Niektórzy mieli nadzieję, że będzie to pierwszy smartfon Sony z ograniczonymi do minimum ramkami. Niestety, zdjęcie, które przedostało się do sieci nie pozostawia im złudzeń.

Powoli zbliżamy się do targów Mobile World Congress, a to zwykle oznacza nowe premiery smartfonów różnych producentów. Rzadko bywa, by którykolwiek przepuścił taką okazję i przyjechał na MWC z pustymi rękami. Niewykluczone, że Sony pokaże nową małą Xperię. Nazwijmy ją XZ2 Compact, choć jak będzie się ją określać, tego do końca jeszcze nie wiadomo.

Pierwsze konkretne informacje o Xperii XZ2 Compact pojawiły się kilka dni temu. W bazie FCC (amerykańska Federalna Komisja Łączności) zawarto kilka szczegółów o nowym, niewielkim smartfonie Sony. Podano tam na przykład jego wymiary: 123 x 65 mm, oraz rozmiar wyświetlacza – 5 cali. Z tego, co można było jeszcze stamtąd wyczytać, nowa Xperia będzie pozbawiona portu słuchawkowego.

Pojawiły się głosy, że Sony zamierza kompletnie zmienić wygląd swoich urządzeń, i że jednym z pierwszych, w którym zastosuje się nowe wzornictwo będzie kompaktowa Xperia. Poniższe zdjęcie rozwiewa jednak takie marzenia jak poranną mgłę.

To podobno Xperia XZ2 Compact podczas testów

Powyższy smartfon rzeczywiście nie jest zbyt duży, ale nie widać, żeby jego ekran wypełniał cały przedni panel – choć ramki boczne są rzeczywiście malutkie, to belki z góry i dołu dają o sobie znać.

Najwyraźniej nowa Xperia Compact pójdzie za śladem swoich starszych i większych braci z pokolenia XA2 i nie będzie ucieleśnioną wzorniczą rewolucją Sony. Na taką przemianę poczekamy zapewne do jeszcze kilka miesięcy. No, chyba, że Japończycy trzymają w tajemnicy jeszcze jakiś nieodkryty przez nas sekret. Kto wie?

Sony Xperia XZ1 Compact już w sklepach. 4,6 cala za grubo ponad 2 tysiące złotych

źródło: PhoneArena, XperiaBlog, Slashleaks
na zdjęciu głównym: Sony Xperia XZ1 Compact

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona