Sony Xperia XZ1 - wyciekają konkretne zdjęcia prasowe 16

Sony Xperia XZ1 – wyciekają konkretne zdjęcia prasowe

Sony Xperia XZ1 oficjalnie zadebiutuje już za kilka dni, podczas targów IFA w Berlinie. Mieliśmy już okazję kilkukrotnie informować Was o przeciekach związanych z urządzeniami od Sony, jednak tym razem trafił się prawdziwy rarytas – zdjęcia prasowe Xperii XZ1 w całej okazałości.

Na początku pozwólcie, że przypomnę Wam najważniejsze fakty o specyfikacji urządzenia, które są już (niemal) pewne. Procesor, który będzie sercem smartfona, to Qualcomm Snapdragon 835. Ekran z technologią Triluminos będzie miał przekątną 5,2 cala i będzie pracował w rozdzielczości Full HD (1080×1920; 424 ppi). Sony zaoferuje też certyfikację IP65/68, 64 GB pamięci wewnętrznej UFS oraz 19 Mpix aparat główny. Całości dopełnia 13 Mpix kamerka na przodzie, wsparcie dla Hi-Res Audio oraz dla dźwięku przestrzennego S-Force. Nadal nie mamy stuprocentowego potwierdzenia co do ilości pamięci RAM. A tak ma prezentować się smartfon:

Wiemy też, że w wielkim stylu ma powrócić również Compact z prawdziwego zdarzenia. Sony ma ochrzcić model jako XZ1 Compact i uzbroić go w topowego Snapdragona 835, 4 GB RAM, baterię o pojemności 2800 mAh i – najpewniej – najnowszą matrycę IMX400. Co ciekawe, ekran ma pracować w rozdzielczości HD, co może odrobinę pomóc baterii i nie obciążać zbytnio procesora.

W tym wpisie możecie zapoznać się również z informacjami o trzecim z urządzeń, które Sony zabiera ze sobą do Berlina. Jest nim smartfon ze średniej półki: Xperia X1. W kontekście samego zaś designu nowej Xperii XZ1, nie wiem czy jestem w stanie powiedzieć cokolwiek, bowiem na dobrą sprawę dyskusję można zamknąć w jednym zdaniu: znowu ten sam, przewidywalny, funkcjonalny ale i ograny, OmniBallance.

źródło: Xperiablog.net

*na zdjęciu głównym Sony Xperia XZ Premium