Sony Xperia XZ Premium może wejść na rynek dopiero w czerwcu. Sugerowana cena nie zwala z nóg 18
Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ Premium może wejść na rynek dopiero w czerwcu. Sugerowana cena nie zwala z nóg

Sony Xperia XZ Premium została wybrana najlepszym urządzeniem zaprezentowanym podczas targów MWC w Barcelonie. Czy to wystarczy, aby przekonać do siebie klientelę? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, jednak domniemana cena urządzenia wydaje się dawać Japończykom pewne szanse w starciu z globalną konkurencją.

Sony Xperia XZ Premium to potężna specyfikacja zamknięta w przewidywalnym, acz dopieszczonym przez producenta opakowaniu o którym powiedziano już chyba wszystko co możliwe. Producent uzbroił smartfona w potężnego Snapdragona 835, 4 GB RAM a także do pewnego stopnia innowacyjne rozwiązanie jakim jest ekran 4K HDR. Wydaje się jednak, że Sony postanowiło powalczyć zwłaszcza o serca miłośników mobilnej fotografii i trzeba tu zauważyć, że dzięki potencjałowi matrycy IMX400 korporacja może w tym roku nieźle namieszać w rankingach sprzedażowych.

Jeśli wierzyć brytyjskiemu Amazonowi, na rynkowy debiut Xperii XZ Premium przyjdzie nam jednak nieco poczekać: smartfon jest obecnie osiągalny w pre-orderze z sugerowaną ceną wynoszącą 649 funtów, co przekłada się na mniej więcej 3200 złotych. Można więc domniemywać, że polska cena smartfona będzie oscylowała w podobnym przedziale cenowym.

Patrząc więc pod kątem sugerowanej ceny już zaprezentowanych nowości, jak LG G6 widać wyraźnie, że Sony obiera kurs na konfrontację, chcąc wykroić dla siebie jak największy kawałek tortu. Od jakiegoś czasu mówi się też o relatywnie zbliżonej cenie Samsunga Galaxy S8. Zapowiada się więc niezwykle ciekawy pojedynek, co powinno nas wszystkich tylko i wyłącznie cieszyć. Sony pokazało, że zmieniło swoje podejście do sprzedaży smartfonów podczas debiutu Xperii XZ, gdzie za friko można było dostać wiele ciekawych gratisów: od SmartWatch’a 3 przez słuchawki, głośnik aż po pakiet 6 filmów wytwórni.

Jeśli premiera Xperii XZ Premium będzie oznaczała kolejny wysyp gratisów (na co konkurencja zapewne w jakiś sposób odpowie), pozostaje nam się tylko cieszyć i tuczyć świnkę skarbonkę.

źródło: Amazon UK za gsmmaniak.pl