Sony Xperia XZ Premium vs ostrza, ogień i ludzkie dłonie. Zobaczcie czy telefon przetrwał | Tabletowo.pl

Sony Xperia XZ Premium vs ostrza, ogień i ludzkie dłonie. Zobaczcie czy telefon przetrwał

Dołącz do dyskusji 0

Sony Xperia XZ Premium to flagowiec pełną gębą. Urządzenie wyróżnia się kilkoma ciekawymi rozwiązaniami w trybie foto, a także więcej niż dobrze grającymi głośnikami stereo. Ale czy smartfon można uznać za wytrzymały?

Przypomnijmy tu pokrótce, że Sony Xperia XZ Premium to topowy telefon od Japończyków. Konstrukcję napędza Snapdragon 835 w towarzystwie 4 GB RAM. Producent szczyci się też rewolucyjną matrycą Sony IMX400, która – w ramach trybu SuperSlowMotion – oferuje nagrywanie przy 960 klatkach na sekundę. Całość „dopełnia” ostatnio bardzo modna, „lusterkowa” obudowa.

Smartfon został poddany ekstremalnemu testowi wytrzymałości przez Zacka z kanału JerryRigEverything. Standardowo urządzenie porysował najpierw wskaźnikami Mohsa oraz „przeanalizował” dokładnie, z jakich materiałów zostało ono wykonane. Zack potraktował je też zapalniczką, a na końcu usiłował złamać, sprawdzając tym samym, czy szkielet konstrukcji jest stabilny. Czy Xperia XZ Premium wymiękła? Zobaczcie sami:

Smartfon przetrwał test w więcej niż dobrym stanie. Przy okazji dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat materiałów, których Sony użyło do stworzenia urządzenia. I trzeba tu przyznać, że trudno mówić o rozczarowaniu. Okazało się, że porysowany skaner odcisków palców wciąż działa, a zarówno dioda doświetlająca, jak i obiektyw aparatu pokryte są szkłem ochronnym, co wcale nie jest zjawiskiem zbyt powszechnym. Test potwierdził także, że boczne ramki telefonu wykonane są z plastiku, podczas gdy górne i dolne krawędzie są metalowe.

Czy zaliczenie tak wymagającego testu wytrzymałościowego ma dla Was znaczenie przy zakupie urządzenia?

źródło: JerryRigEverything

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona