Sony Xperia XZ (2017) na pierwszym zdjęciu

Duża część flagowców, która zostanie zaprezentowana w przyszłym roku, będzie miała jedną, wspólną cechę – bardzo wąskie ramki wokół wyświetlacza. Do rywalizacji dołączy też Sony z następcą swojego flagowego modelu – Xperii XZ. A przynajmniej spróbuje.

Do sieci wyciekło właśnie zdjęcie, przedstawiające nowego flagowca Sony. Jak widać, Xperia XZ (2017), bo taka prawdopodobnie będzie jej nazwa, ma praktycznie nie mieć ramek po bokach ekranu. Niestety, nie można określić ich dokładnej szerokości, ponieważ zdjęcie jest rozmazane.

Reklama

Trudno natomiast nie zauważyć, że nowe urządzenie od Sony będzie miało charakterystyczne dla tego producenta ogromne ramki nad i pod wyświetlaczem. Na przednim panelu, oprócz dużego ekranu, znajdziemy także oczko kamery, czujniki, logo i prawdopodobnie głośniki stereo, gdyż na górnej i dolnej krawędzi widać małe wcięcia.

Przecieki mówią także, iż skaner linii papilarnych w tym modelu nie będzie się znajdował (standardowo) na prawej krawędzi, a na tylnym panelu lub pod wyświetlaczem.

Sony Xperia XZ (2017) ma mieć premierę w pierwszym kwartale. Smartfon najprawdopodobniej zobaczymy przy okazji targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Na zdjęciu wyróżniającym – Xperia XZ.

Źródło: Phone Arena