Sony przekazuje dobre wieści przed długim weekendem: potaniały Xperie XA2 i XA2 Ultra 15
Sony Xperia XA2 Sony Xperia XA2 Ultra (fot. Sony)

Sony przekazuje dobre wieści przed długim weekendem: potaniały Xperie XA2 i XA2 Ultra

Fani Sony są przyzwyczajeni do tego, że smartfony tego producenta nie należą do najtańszych na rynku, ale lubią myśleć, że jakość i możliwości tych urządzeń rekompensują wyższą cenę. Nie zawsze jesteśmy tego zdania, a z zakupem absolutnych nowości często radzimy się wstrzymać, aż życzenia producenta będą nieco bardziej rozsądne. Tak jak teraz, gdy ceny dwóch modeli Japończyków zostały obniżone.

Sony Xperia XA2 ma ekran 5,2 cala (Full HD), Snapdragona 630 (2,2 GHz), 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Do tego aparat o rozdzielczości 23 Mpix, NFC, USB typu C i baterię 3300 mAh.

Sony przekazuje dobre wieści przed długim weekendem: potaniały Xperie XA2 i XA2 Ultra 16
Sony Xperia XA2 (fot. Sony)

Do tej pory smartfon oferowano w cenie 1499 złotych. W recenzji tej Xperii Kasia wspominała, że to trochę za dużo, jak na sprzęt ze średniej półki. Dlatego można cieszyć się na wieść, że cenę telefonu obniżono o 150 zł, do 1349 złotych. To nadal nie jest rewelacyjna kwota, ale fani Sony mogą zacząć uwzględniać zakup XA2 w swoich kalkulacjach.

Sony przekazuje dobre wieści przed długim weekendem: potaniały Xperie XA2 i XA2 Ultra 17
Sony Xperia XA2 Ultra (fot. VentureBeat)

Większej obniżki, bo o 200 złotych, doczekała się Xperia XA2 Ultra. Wcześniej model ten kosztował 1899 złotych, zaś teraz można go dostać za 1699 zł.

W tej cenie dostajemy sprzęt z 6-calowym ekranem Full HD, procesorem Snapdragon 630 (2,2 GHz), 4 GB RAM i tak jak w mniejszym modelu, 32 GB pamięci wewnętrznej. Aparat główny jest właściwie identyczny jak w modelu XA2, jedynie kamera przednia zamiast pojedynczego oczka 8 Mpix, robi zdjęcia zestawem 16 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu + szerokokątnym 8 Mpix. Bateria w tej wersji ma 3580 mAh.

Nowe ceny obowiązują już w większości sklepów, więc gdziekolwiek nie zajrzycie, znajdziecie Xperie za 1349 zł i 1699 zł. Osobiście nie jestem specjalnym fanem Sony – już prędzej nasz nadworny samuraj mógłby powiedzieć coś więcej na temat tych urządzeń. Możecie zapoznać się też z kompleksową recenzją Xperii XA2 przygotowanej przez Kasię.

https://www.tabletowo.pl/2018/02/21/recenzja-test-sony-xperia-xa2/

źródło: Sony Mobile Communications