Sony Xperia X z T-Mobile dostała właśnie aktualizację do Androida 7.1.1 Nougat | Tabletowo.pl

Sony Xperia X z T-Mobile dostała właśnie aktualizację do Androida 7.1.1 Nougat

Dołącz do dyskusji 0

Producenci w większości – jak już – aktualizują swoje urządzenia do Androida 7.0 Nougat. Mało które dostaje potem również Androida 7.1.1 Nougat. Xperia X jest jednak na szczęście jednym z (niestety) nielicznych wyjątków.

Jak poinformował nas jeden z naszych Czytelników, jego wzięta w T-Mobile na umowę Xperia X niedawno otrzymała aktualizację do Androida 7.1.1 Nougat. Paczka z nowszą wersją systemu ważyła około 450-480 MB i została oczywiście udostępniona bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Jeżeli ktoś jeszcze więc nie dostał stosownego powiadomienia, to powinien się go spodziewać (albo spróbować wymusić update ręcznie w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach).

Razem z Androidem 7.1.1 Nougat pojawiają się także nowsze, czerwcowe poprawki zabezpieczeń Androida. A to cieszy – szczególnie, że nie wszyscy producenci pamiętają, aby udostępnić swoim klientom najnowsze łatki bezpieczeństwa. Sad but true.

Sony Xperia X z Androidem 7.1.1 Nougat (fot. Tabletowo.pl)

Zapytałem też naszego Czytelnika, czy zauważył jakieś większe zmiany po aktualizacji. Odpowiedział twierdząco i wymienił – z tych bardziej widocznych – m.in. nieco inny wygląd ikon, możliwość po dłuższym przytrzymaniu palca na wyświetlaczu wybrania tabeli (siatki) rozmieszczenia ikon (3×4, 4×4, 4×5 i 5×5) i dodawania skrótów do ekranu głównego, a do tego także lekko zmieniony wygląd zużycia energii, opcja oszczędzania danych, odwrócenia kolorów oraz podglądu baterii i pozostałego czasu na wysuwanej z góry belce. Podczas połączenia automatycznie włącza się też tryb „nie przeszkadzać”, ale można go ręcznie wyłączyć. W ustawieniach dodano również asystenta, a w nim na przykład Xperia Actions.

Polecamy również:Recenzja Sony Xperia X

Dzięki Kamil za info i screena!

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona