Według DxOMark Sony Xperia X Performance jest tak samo dobra jak Galaxy S7 Edge i HTC 10

Jestem ciekawy, jak zareagujecie na tę wiadomość. Tę, że Xperia Z5 zdobyła swojego czasu 87 punktów, stając się tym samym najlepszym fotosmartfonem na rynku, nie wszyscy przyjęli entuzjastycznie. Ekipa DxOMark ponownie jednak zachwyciła się flagowcem Sony, lokując Xperię X Performance na równi z Galaxy S7 Edge i HTC 10.

Sony Xperia X Performance otrzymała łącznie 88 punktów (po 88 za zdjęcia i filmy). Jak do tej pory jeszcze żaden smartfon nie dostał więcej, więc można powiedzieć, że ten model, podobnie, jak Galaxy S7 Edge i HTC 10, oferuje najlepsze możliwości fotograficzne i będzie idealnym wyborem dla fanów mobilnej fotografii.

W podsumowaniu, DxOMark pisze m.in. o tym, że balans bieli generalnie jest bardzo dobry, tak samo rozpiętość tonalna i odwzorowanie kolorów. Hybrydowy, predyktywny autofocus działa wyjątkowo dobrze i to we wszystkich warunkach oświetleniowych. Pochwalono też stabilizację obrazu.

Z kolei w gorzej doświetlonych sceneriach szumy są utrzymane na odpowiednim poziomie. W porządku jest też ekspozycja. To samo tyczy się ekstermalnie słabych warunków oświetleniowych, dzięki możliwości ustawienia ISO na 12800. Dioda doświetlająca także sprawuje się nieźle, nie prześwietla obiektów na zdjęciach i pozwala zapewnić dobre odwzorowanie szczegółów w przypadku, gdy materiały rejestrowane są w pomieszczeniach.

Sony Xperia X Performance DxOMark
Sony Xperia X Performance DxOMark

Zgadzacie się z opinią DxOMark? W źródle możecie zapoznać się z pełnym raportem oraz obejrzeć przykładowe zdjęcia, zrobione przy użyciu aparatu w Sony Xperii X Performance.

Źródło: informacja prasowa, DxOMark