Sony Xperia X i X Performance w wersji Dual SIM otrzyma dwa razy więcej pamięci

Smartfony „markowych” producentów z dual SIM nadal omijają szerokim łukiem polskie podwórko. Czasami pojawi się jakiś egzemplarz (np. Xperia Z3), jednak faktem jest, że na naszym rodzimym rynku wciąż królują modele z jednym miejscem na kartę SIM. Najczęściej oba warianty nie różnią się niczym więcej. Sony jednak poszło o krok dalej i razem z drugą tacką na SIM podwaja przestrzeń na pliki użytkownika.

Reklama

Pierwotnie Xperia X i Xperia X Performance zostały wyposażone w 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o kolejnych 200 GB. Mimo to, Sony zdecydowało, że posiadacze wersji Dual SIM otrzymają dwa razy więcej przestrzeni na swoje pliki, czyli 64 GB. W dokumentach znalazł się jednak zapis, że system i preinstalowane aplikacje zajmują około 15 (Xperia X) lub 15,4 GB (Xperia X Performance), więc użytkownikowi pozostaje około 49 (Xperia X) lub 48,6 GB (Xperia X Performance) miejsca na zdjęcia, filmy etc.

Ciekawe czy podwojenie pamięci wewnętrznej spowoduje drastyczny wzrost ceny obu smartfonów. Zwykle już za sam Dual SIM trzeba trochę dopłacić i wątpliwe, że Sony w gratisie dorzuci klientom dodatkowe 32 GB przestrzeni na pliki. Spodziewać się więc należy sporej różnicy pomiędzy poszczególnymi wariantami.

Pozostała specyfikacja pozostaje bez zmian:

Źródło: Sony Developer World Mobile 1, 2 przez GSMArena