Sony Xperia X Compact dostaje Androida 8.0 Oreo w Polsce! | Tabletowo.pl

Sony Xperia X Compact dostaje Androida 8.0 Oreo w Polsce!

Dołącz do dyskusji 0

Smartfony Sony są jednymi z najlepiej wspieranych urządzeń w świecie Androida. Xperia X Compact debiutowała z Androidem Marshmallow na pokładzie, ale już w grudniu 2016 roku dostała aktualizację do Androida Nougat. Teraz przyszedł czas na kolejną zmianę, tym razem na Androida Oreo.

Właściciele Xperii X Compact wiedzieli, że prędzej czy później otrzymają aktualizację do Androida Oreo, ponieważ Sony zadeklarowało to na swojej oficjalnej stronie internetowej. Ogólnie proces udostępniania nowej wersji oprogramowania rozpoczął się już ponad miesiąc temu, na początku lutego 2018 roku, lecz użytkownicy w Polsce musieli na swoją kolei poczekać aż do tej pory.

Brat naszej Kasi jest szczęśliwym posiadaczem Xperii X Compact i dał nam dziś cynka, że jego egzemplarz dostał aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Jego smartfon pochodzi z tzw. wolnej sprzedaży, czyli to właśnie takim urządzeniom w pierwszej kolejności udostępniono nową wersję oprogramowania. Co ze sprzętami z dystrybucji operatorskiej? Szczerze nie wiem, o szczegóły musicie pytać w swoich sieciach.

Wraz z aktualizacją do Androida 8.0 Oreo pojawiają się również świeższe poprawki zabezpieczeń Androida, z 1 lutego 2018 roku.

Sony Xperia X Compact z Androidem 8.0 Oreo (fot. Tabletowo.pl)

Swego czasu Sony opublikowało filmik przedstawiający, jakie główne zmiany i nowości wprowadza Android Oreo na smartfonach Xperia. Zainteresowani zapewne obejrzą go w całości (chociaż nie jest specjalnie długi, 1:43), lecz mimo wszystko warto zaakcentować pojawienie się skrótów po dłuższym przytrzymaniu ikonki danej aplikacji, inteligentnych akcji po zaznaczeniu określonego tekstu oraz przypominajek (podpowiedzi są podrzucane na podstawie analizy ostatnich zdarzeń). Są też nowe Xperia Actions.

Źródło: brat naszej Kasi, dzięki!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona