fot. Tabletowo.pl

Sony Xperia X z T-Mobile dostała aktualizację do Androida 8.0 Oreo

Jedni producenci lepiej radzą sobie z aktualizacją swoich smartfonów do nowszych wersji Androida, inni nieco gorzej. Sony zdecydowanie należy do tej pierwszej grupy. Kolejnym modelem, który doczekał się Androida 8.0 Oreo jest Xperia X, a konkretniej egzemplarze, zakupione w T-Mobile.

Aktualizacja waży 1292,3 MB i rozsyłana jest do użytkowników bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Oznacza to, że smartfon sam powinien poinformować swojego właściciela, kiedy tylko ją wykryje. Ewentualnie można spróbować wymusić proces ręcznie, w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach. Jeżeli ktoś nadal jej jednak nie widzi, spokojnie, na pewno się jej doczeka – trzeba bowiem pamiętać, że zawsze jest to proces, podzielony na etapy. O nikim Sony na pewno nie zapomni.

Wraz z Androidem 8.0 Oreo pojawiają się także nowsze poprawki zabezpieczeń Androida, datowane na 1 stycznia 2018 roku. Jeśli zaś chodzi o nowości, jakie wprowadza nowa wersja oprogramowania, to jest ich całkiem sporo. Nasz Czytelnik zauważył, że na jego smartfonie automatycznie zainstalowało się kilka aplikacji, m.in. Gazeta Wyborcza, Onet, menedżer plików Pliki, Player i Instagram. Zmienił się też wygląd ikonek i powiadomień na belce. Przebudowano również Ustawienia oraz zmieniono interfejs zakładek Bateria i Pamięć. Dodano też nowe Xperia Actions.

Nasz Czytelnik zauważył także, że można zmienić animację przejścia na ekranie i skorzystać z nowych, gęstszych siatek ikon: 4×6 i 5×6 (ta opcja dostępna jest po dłuższym przytrzymaniu na panelu głównym). Szufladę aplikacji da się też od teraz wyciągać przesunięciem palca od dołu do góry na ekranie głównym.

Dajcie znać, czy Wy też już macie Androida 8.0 Oreo na swoich Xperiach X i jak sprawują się Wasze smartfony po aktualizacji!

Dzięki Kamil za info i screeny!