Sony Xperia Tablet Z z Wi-Fi zaktualizowany do Androida 4.2.2

Pod koniec lipca pojawiły się pierwsze doniesienia o trwających pracach nad aktualizacją do Androida 4.2.2 Jelly Bean dla tabletów Sony Xperia Tablet Z. Niedługo potem, na początku sierpnia, posiadacze urządzeń wyposażonych w modemy LTE otrzymali powiadomienie o nowej wersji systemu, a od wczoraj Androidem 4.2.2 mogą cieszyć się właściciele tabletów w wersji Wi-Fi.

Nowa wersja systemu operacyjnego została opatrzona numerem 10.3.1.C.0.136 i wprowadza zarówno poprawki błędów, jak i nowe funkcje. Na oficjalnej stronie internetowej producenta pojawiła się lista zmian, z której wynika, że aktualizacja do Androida 4.2.2 jest największą, jaką Sony Xperia Tablet Z do tej pory otrzymał. Do nowości należy wsparcie dla kart pamięci o pojemności 64GB, obsługa kilku kont użytkownika, nowa belka nawigacyjna ze skrótami do najczęściej używanych ustawień, ulepszone działanie widgetów na ekranie głównym i zablokowanym, zestaw aplikacji Sony Media Apps oraz program myXperia pomagający zabezpieczyć dane przechowywane na tablecie i odnaleźć urządzenie w przypadku zgubienia lub kradzieży. Jest jeszcze jedna zmiana, która nie wszystkim przypadnie do gustu. Z jakiegoś powodu Sony zmieniło tryb wyświetlania interfejsu z tabletowego (przyciski nawigacyjne w lewym dolnym rogu ekranu, inny wygląd belki powiadomień) na telefoniczny, delikatnie mniej funkcjonalny.

Aktualizację możecie pobrać bezprzewodowo z poziomu tabletu lub za pomocą komputera. Nie zdziwcie się, jeśli program poinformuje was o pobraniu oprogramowania w wersji… 4.0. To wielokrotnie zgłaszany błąd w systemie producenta.

via Android Police