Sony Xperia XA (2017)

W tej Xperii Sony pobije wszelkie rekordy grubości ramek nad i pod ekranem

Sony na pewno nie przyjedzie na targi MWC 2017 z pustymi rękami. Niektórzy twierdzą nawet, że Japończycy przywiozą do Barcelony aż pięć smartfonów, w tym jednego high-enda ze Snapdragonem 835 (choć to akurat dość mało prawdopodobne). Na zbliżającej się coraz większymi krokami imprezie z pewnością zobaczymy jednak Xperię, której specyfikację poznaliśmy niedawno. Teraz natomiast możemy zobaczyć ją na żywo, w całej okazałości.

Niestety, przynajmniej mnie nie cieszy to, co widzę. To znaczy smartfon ogólnie wygląda OK i na pewno stylistycznie nawiązuje do flagowej Xperii XZ oraz Xperii X Compact, jednak wszystko psują ekstremalnie grube ramki nad i pod wyświetlaczem. Sony zawsze nie szczędziło wolnego miejsca w swoich urządzeniach, jednak ta Xperia pod tym względem zapowiada się na niekwestionowaną (i zarazem niechlubną) rekordzistkę. Zobaczcie zresztą sami:

https://youtu.be/3PtFKWwWCnc

Osobiście naprawdę nie potrafię zrozumieć tego, co właśnie zobaczyłem. Tym bardziej, że pod względem specyfikacji smartfon może być świetną propozycją. Dzięki AnTuTu wiemy bowiem, że zostanie wyposażony m.in. w wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P20 2,3 GHz z układem graficznym Mali-T880 MP2, 4GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 23 Mpix (ten aspekt potwierdza również autor filmu) i kamerkę 16 Mpix na przodzie. Całość pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Niestety, nie wiedzieć czemu, Sony zrezygnowało w tej Xperii z czytnika linii papilarnych. To dość zaskakująca decyzja, ale najwyraźniej postanowiono trochę „przyoszczędzić”, żeby w zamian dać użytkownikom lepszą specyfikację.

Na koniec dodam, że celowo nie podaję konkretnej nazwy opisywanej ww. Xperii, ponieważ jeszcze jej nikt nie zna. Raczej nie będzie to Xperia XA (2017), ale też średnio „pasuje” na następczynię Xperii X (2016). Możliwe więc, że Sony szykuje dla nas jakąś niespodziankę.

Źródło: TechLover HD