Sony Xperia E4 oficjalnie

Zaledwie wczoraj Albert informował o prawdopodobnym wyglądzie i specyfikacji Sony Xperii E4, a już dziś smartfon został oficjalnie zaprezentowany. Oprócz potwierdzonej specyfikacji znamy dokładną cenę i datę debiutu na polskim rynku.

Sony Xperia E4 została wyposażona w 5-calowy wyświetlacz qHD, który wykonano w technologii IPS. Sercem smartfona, tak jak przypuszczano, został czterordzeniowy procesor Mediatek MT6582 zbudowany z rdzeni ARM Cortex A7 o taktowaniu 1,3 GHz. Otrzymał on wsparcie ze strony 1-gigabajtowej pamięci RAM.

Chcąc zrobić zdjęcie przy użyciu Xperii E4, do dyspozycji mamy dwa aparaty. Na froncie jest to 2-megapikselowa matryca, a na tyle zagościł 5-megapikselowy aparat. Kamerka umiejscowiona na tyle urządzenia została wzbogacona o tryb HDR oraz wiele aplikacji i efektów, które znane są z flagowych urządzeń.

Do dyspozycji użytkownika oddano zaledwie 8 GB pamięci wbudowanej, a całość specyfikacji dopełnia akumulator o pojemności 2300 mAh.

Sony Xperia E4 będzie dostępna w Polsce pod koniec pierwszego kwartału 2015 roku. Smartfon został wyceniony na 699 złotych. Czy Sony jednak troszkę nie przesadził z ceną za urządzenie o tak przeciętnej specyfikacji…?