Sony Xperia C4 Cosmos (E53XX) na kolejnych zdjęciach – z diodą LED z przodu

Sony Xperia C3, znana również z nazwy Cosmos lub kodowej E53XX, zaraz obok Xperii Z4, ostatnio dość często „przecieka”, co sugeruje jej rychłą premierę. Kilka tygodni temu do sieci trafiły pierwsze zdjęcia przedstawiające ten model, a dziś pojawiły się kolejne, z których możemy wywnioskować jedną, chyba najistotniejszą cechę nadchodzącej nowości.

Reklama

W internecie w ciągu ostatniej doby znalazły się dwie grafiki przedstawiające wygląd Sony Xperia C4. Jedna to typowy render prasowy, druga – zdjęcie produktu. Tym samym możemy być już niemal pewni, że urządzenie będzie prezentowało się tak, jak na nich właśnie. Ale nie to jest tu najważniejsze, bo design urządzenia nie robi wielkiego wrażenia – wciąż mamy do czynienia ze stosunkowo grubymi ramkami obok ekranu, jak i nad nim, przyciskami fizycznymi na ekranie i charakterystycznym włącznikiem na prawej krawędzi. Wyróżnia się jedynie nietypowy kolor – turkusowy (ma być dostępny również w wersji białej i czarnej).

W oczy rzuca się jednak dość sporej wielkości obiektyw przedniego aparatu i umiejscowiona obok niego dioda LED, co potwierdza, że będziemy mieli do czynienia z tak zwanym „selfiefonem”, czyli smartfonem skierowanym do użytkowników lubiących robić autoportrety („selfie”). Przedni aparat ma mieć rozdzielczość 5 Mpix.

Reklama

Jeśli chodzi o parametry techniczne, mówi się, że Xperia C4 ma oferować 5,5-calowy wyświetlacz i jeden z procesorów MediaTeka, ale szczegółów na ten temat brak. Wiemy również, że dostępna będzie wersja Xperii C4 Dual oznaczona nazwą E5333, która trafiła w ręce amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC).

Premiery urządzenia spodziewamy się latem – najprawdopodobniej w lipcu.

sony-xperia-c4-cosmos-foto1