Sony Xperia C3 – 5,5-calowy sprzęt z kamerką 5 Mpix i diodą LED idealną do… selfie

Cały czas mam wątpliwości, gdy przychodzi mi do pisania o smartfonach. O ile jeszcze jakiś czas temu ograniczenie tematyki Tabletowo.pl do urządzeń z ekranami od pięciu cali miało sens, bo tabletofonów było niewiele, tak teraz, gdy topowe smartfony oscylują właśnie koło tej piątki, trudno jest ustalić granicę według przekątnej. Na razie jednak nie wymyśliłam nic lepszego, a to oznacza, że nie omieszkam Was poinformować o nowości japońskiego Sony – Xperia C3 z 5,5-calowym wyświetlaczem.

Xperia C3 została nazwana najlepszym smartfonem do… robienia selfie (tzw. „samojebek”, „zdjęć z ręki”, itp.). Posiada bowiem przednią kamerkę 5 Mpix z diodą LED, wykrywaniem sceny i dopasowaniem ustawień do panujących warunków oświetleniowych oraz dedykowaną aplikację przeznaczoną do robienia właśnie tego typu zdjęć (np. z retuszem portretów). Tu na myśl przychodzi mi Acer Liquid E3 – również z kamerką z LED oraz Huawei Ascend P7 z trybem panoramicznego selfie (z tego, co pamiętam, zostało to nazwane groufie).

Nie wiem jak Wy, ja w dalszym ciągu nie jestem zwolenniczką selfie. Spójrzmy zatem na bardziej interesujące parametry techniczne.

Sony Xperia C3 został wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 1,2GHz, 1GB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, aparat 8 Mpix, Androida 4.4 KitKat oraz wyświetlacz o przekątnej 5,5″ 720p (1280 x 720 pikseli). Do naszej dyspozycji oddana została technologia dual SIM z możliwością korzystania z dwóch kart SIM jednocześnie, LTE, Bluetooth 4.0, WiFi oraz akumulator o pojemności 2500 mAh.

Najnowsze urządzenie Sony, Xperia C3, ma trafić do sprzedaży w pierwszej kolejności w Chinach (w przyszłym miesiącu), a zaraz później również w pozostałych częściach świata. Będzie dostępne w kilku wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i miętowej.

Cena nie została ujawniona.