Sony Xperia 10 / fot Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Fani smartfonów Sony, zapisujcie datę. Xperia 1s i Xperia 1v ze Snapdragonem 855 zadebiutują 9 lipca

Sony nie jest zbyt hojne, jeśli chodzi o częstotliwość wypuszczania na rynek kolejnych smartfonów. Choć urządzenia, jakie firma zaprezentowała na ostatnich targach Mobile World Congress można już kupić, to fani marki są głodni następnych modeli Xperii. Być może za miesiąc ich apetyt na nowości zostanie zaspokojony.

Już podczas premiery Xperii 1, Sony poinformowało, że zamierza wprowadzić do sprzedaży dwa smartfony zbliżone do niej specyfikacją, ale wyposażone w ekran LCD zamiast OLED. Różnic wobec aktualnego flagowca Japończyków ma być więcej. Choć Xperia 1s i Xperia 1v będą działać na tym samym topowym procesorze Snapdragon 855, to najwyraźniej powitamy w nich inny układ aparatów. Zgodnie z przeciekiem, który dotyczy jednego ze spodziewanych urządzeń, kamery będą ułożone nie centralnie, jak w Xperii 1, a w lewym górnym rogu obudowy.

Reklama

Na środku tylnego panelu widoczne jest tylko logo Sony, co może sugerować umieszczenie czytnika odcisków palców na podobieństwo Xperii 1, czyli na jednej z krawędzi urządzenia. Wychodzi więc na to, że różnice będą występować głównie na płaszczyźnie zastosowanego ekranu i aparatu.

Niestety, na razie to jedyne informacje, jakie mamy o przyszłomiesięcznej premierze. Więcej dowiemy się albo z przecieków, które pojawią się w nadchodzących tygodniach, albo z oficjalnych danych Sony, które firma poda 9 lipca. Wtedy też powinniśmy zyskać pewność, czy Xperia 1s i Xperia 1v trafią do Europy, czy też zostaną zarezerwowane tylko dla Japonii i/lub rynków wschodnich.

Sony Xperia 1 od dziś w sprzedaży. Świetne głośniki i ekran, a jak reszta?

źródło: sumahoinfo.com przez indiashopps.com
na zdjęciu głównym: Sony Xperia 10